Rozprávka Adamko medzi chrobáčikmi a muzikál Víla Šťastenka budú na programe rozprávkovej nedele na hrade Beckov už zajtra 6. septembra. Prvé divadielko začína na obed o 11,30 h a muzikál štartuje o pol štvrtej popoludní.

Víla štastenkaVíla Štastenka je nový slovenský muzikál, ktorý vznikol v regióne a po prvý raz ho videli diváci v polovici decembra 2014  v Mestskom kultúrnom stredisku v Novom Meste nad Váhom. Tvorcami muzikálu je skupina nadšencov pri Základnej umeleckej škole v Novom Meste. Projekt, ktorý vznikol na motívy knihy Renáty Nürnbergerovej Botošovej spája deti rôznych vekových skupín, ktorí vystupujú ako herci, speváci i hudobníci a kostymérov tvoria študentky 4.ročníka Strednej umeleckej školy v Trenčíne.

Víla Šťastenka sa dostane z Perlového ostrova do sveta ľudí, kde má možnosť stráviť jednu noc. Nad ránom však zistí, že sa v lese zatúlala a nevie nájsť cestu späť. Putuje lesom, spoznáva svet a rôzne zvieratká. Sprevádza ju stará múdra sova. Šťastenka sa učí ako pomáhať druhým. Neskôr stratí svoju kúzelnú paličku, vzdáva sa svojej krásnej korunky, dúhových šatočiek a krídiel. Naučí sa, že nie čary a kúzla, ale dobré srdce a nezištná láska majú väčšiu silu a moc. Za odmenu ju navštívi Kráľovná víl s ponukou, aby sa vrátila späť na Perlový ostrov, kde môže vládnuť namiesto nej. Šťastenka sa však po stretnutí s dievčatkom Alenkou, ktorá žije sama so svojím otcom vo veľkom zámku, rozhodne zostať vo svete ľudí a stane sa človekom, jej sestričkou.

Predstavenie začína o 15,30 na hrade Beckov.

Zdroj a foto: TS, www.vilastastenka.eu

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972