Na hrade Beckov sa v sobotu 29. augusta po prvý krát stretnú siláci alebo “strongmani“ zo Slovenska na podujatí Beckovský Herkules. Členovia asociácie SASIM si zasúťažia v rámci 4. kola Slovenského pohára silných mužov Koliba cup 2015. Svoje schopnosti predvedú počas piatich špeciálnych súťažných disciplín pozostávajúcich z nosenia 150 kilogramov vážiaceho meča, dvíhania betónových gúľ, držania halapartní na čas, presunu kovadliny a prenášania kovového erbu.

obrazok_56

„Nádvoria hradov boli v časoch pokoja obľúbeným miestom merania síl mocných mužov, najmä bojovníkov, ktorí chceli predviesť svoju silu vrchnosti i tešiť sa z obdivu dievčat a dám. Na túto starú tradíciu sa snaží nadviazať usporiadanie prvej súťaže silákov na hrade Beckov,“ napísali na svojej stránke organizátori.

Najsilnejší “strongman“ s najvyšším súčtom všetkých bodov dosiahnutých v jednotlivých kolách postupuje medzi profesionálov. Víťaz 4. kola Slovenského pohára silných mužov Koliba cup na hrade Beckov sa stane prvým Beckovským Herkulom.

Na podujatí Beckovský Herkules si však môžu zmerať svoje sily aj siláci z radov návštevníkov, ktorí si budú môcť okúsiť vybrané silácke náradie a zasúťažiť si v pretláčaní rukou, v niektorej zo súťažných disciplín, alebo v ťahaní voza. Pre víťazov jednotlivých disciplín je pripravená odmena. Prehliadky hradu so sprievodkyňou budú každú celú hodinu bez ohľadu na prebiehajúci program.

„Všetci, ktorí chcete vidieť najsilnejších mužov Slovenska v akcii, povzbudzovať ich pri ich úžasných výkonoch, alebo aj sami predviesť silu svojich svalov a zasúťažiť si, príďte na hrad Beckov, kde je pre Vás pripravený skvelý športový zážitok,“ láka na podujatie hrad Beckov.

-lt-/foto: Hrad Beckov

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972