Hore Váhom Dole Váhom putovalo tento rok na Sviatok práce 145 cyklistov. Prejsť si na bicykli zaujímavosti v blízkom okolí Piešťan prišli nielen domáci a ľudia z regiónu, ale aj cyklisti od Bratislavy po Kremnicu, či Levice. Najmladší účastník mal 10 rok a najstarší o 70 viac. Všetci si užili príjemný deň, i keď cestou naspäť ich potrápil protivietor.

Podujatie počtom 145 účastníkov prekonalo svoje doterajšie maximum účasti. Najmladším bol  Martinko Křen z obce Moravany na Váhom, ktorý má 10 rokov, naopak najstarším osemdesiatročný Vincenc Urban Bašoviec.

Organizátori zhodnotili cestu slovami „Do Beckova zadarmo, po vetre, od Beckova galeje.“ Ani to však nemohlo účastníkom prekaziť dobrú náladu a zážitok z jazdy. „Naše poďakovanie patrí Vlaste Zahurančíkovej za zaprezentovanie aj odprezentovanie, keď sme na posledného účastníka čakali do 16:00 h. Tento krát ďakujeme aj štátnej polícii, ktorá promptne zareagovala a urobila nám kordón až po koniec Ostrova, kedy sa pelotón drží ešte pokope,“ hovorí spoluorganizátorka Iveta Ondrášiková. 

Tento rok zavítali na jazdu organizovanú Klubom slovenských turistov TJ Bezovec Piešťany účastníci nám z Trnavy, Bratislavy, Nových Zámkov, Kremnice, Sládkovičova, Levíc, Žiliny, Hlohovca, Piešťan a okolia Banka, Moravany, Borovce, Veselé, Ostrov, Orvište… Ako každoročne aj teraz si mohli spraviť zastávku na Očkovskej mohyle, v Parku miniatúr Podolie, na Čachtickom či Beckovskom hrade, alebo na Kostolci.

-th- Foto: I.M.O.

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972