Historická sýpka bude hostiť Radošinské vianočné trhy

Historická sýpka bude hostiť Radošinské vianočné trhy

29. novembra 2018 Off Od PNky.sk

Kalendár Katolíckej jednoty z roku 1937 uvádza, že v Radošine sa konali trhy v pondelok a v stredu po Troch kráľoch, Popolcovej strede a v týždňoch v ktorých je Navštívenie Panny Márie a Povýšenie Kríža. V pondelok dobytčí, v stredu výkladný.

Počas blížiaceho sa víkendu 1. a 2. decembra budete mať možnosť byť zrejme prvý krát v histórii Radošiny na trhoch vianočných. A to nie hocijakých. Trhy sa budú konať v budove historickej sýpky, ktorá v Radošine pri hlavnej ceste stojí okolo dvesto rokov a od leta 2018 sa stala novým kultúrnym stánkom. Bola v nej umiestnená výstava diel akad. maliara Svetozára Mydla, ponúkla divadelné, či filmové predstavenia i koncert vážnej hudby.

Teraz sa   chystá ponúknuť originálne vianočné radošinské trhy. Svoje výrobky budú predávať šikovní remeselníci aj deti základnej školy, budú voňať medovníky, medovina i radošinské vínko, guláš ponúknu poľovníci, punč divadelníci, kapustnicu milovníci veteránov. Jedinečnou je možnosť zúčastniť sa workshopu s majstrom modrotlače Petrom Trnkom, deti budú mať v sýpke tvorivú dielničku. Takže kto na víkend ešte nemá program, v predvianočnej Radošine je jedna zaujímavá možnosť.

-em-