Gymnázium Pierra de Coubertina predstaví vo svojich priestoroch výstavu „Prvé lásky v nás nestarnú“ spojenú s workshopmi pre študentov školy. Slávnostné otvorenie sa uskutoční 7. marca od 9:40 na prvom poschodí gymnázia a zároveň bude vyhlásená aj mini-súťaž. Výstava je postavená na prezentácii projektu výtvarníčky Moniky Pascoe Mikyškovej s názvom „Lásky“, ktorý realizovala v roku 2013. Hostiteľmi vernisáže sú Miroslava Hanková, Peter Rusnák a Táňa Sedláková. Podujatie sa uskutoční s podporou Sokratovho inštitútu, ktorý je realizovaný neziskovou organizáciou Živica. Výstava je súčasťou väčšieho projektu „medziGeneráciami“. 

8249_10205813283995825_5677825448862798956_n

Súčasťou výstavy „Prvé lásky v nás nestarnú“ sú zážitky prvých lások dvadsiatich rôznych seniorov. Príbehy pani Alžbety, Dagmar, Gabriely, Márie, Alice, Moniky a Šarloty a pánov Dušana, Petra a Jozefa vám spolu s fotografiami umožnia nahliadnuť aj do ich súčasných životov. Prezrieť si ich budete môcť od 7. do 31. marca na prvom poschodí Gymnázia Pierra de Coubertina. 

„Tánin projekt je o ľuďoch a ich vzťahoch. Je o ľuďoch, ktorí sa môžu zdať na prvý pohľad rozdielni a nespojiteľne iní. Ľuďoch mladých a tých, ktorých mladosť čas premenil na starobu. Sme to my. S nasadením inej optiky hranice našich stereotypov blednú. Tému stereotypov a mýtov o starších by Táňa chcela predstaviť študentom gymnázia vo forme výstavy, diskusných workshopov a živej knižnice a ponúknuť ju tiež verejnosti. Je presvedčená o tom, že na tom, ako premýšľame o starnutí, starobe a senioroch záleží,“ píše o projekte „medziGeneráciami“, píše sa o projekte na stránke Sokratovho inštitútu.

-lt/Foto: facebook-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972