V priestoroch futbalového štadióna v Piešťanoch sa v sobotu 10. septembra od 9:00 uskutoční zábavno-športové podujatie. Jeho súčasťou sú tri individuálne akcie – nábor detí do prípravky, futbalový turnaj v zorbingu a bazár detského oblečenia. V rámci náboru sa piešťanskí Kohúti zameriavajú na ročníky narodené v 2006 – 2011. Pre deti a ich rodičov sa pripravuje bohatý program plný súťaží a zábavy. Na štadióne sa budú môcť stretnúť so svojimi budúcimi spoluhráčmi a kamarátmi. 

plagat1

„Piešťany boli odjakživa spádová oblasť, kde sa zhromažďovali najväčšie talenty z regiónu, pretože práve u nás sa postupne zabudovávali do žiackych kategórií, ktoré hrali najvyššie súťaže v okolí. Navyše sme ako mesto v hľadáčiku klubov ako Trenčín či Trnava, čo môže byť pre cieľavedomých hráčov atraktívne. Po reštarte futbalu v okresnom meste ponúkame stabilitu, lepšie tréningové podmienky a skúsených trénerov,“ hovorí predseda OZ PFK Junior Piešťany a zároveň hráč A-tímu Jozef Glos.

V spolupráci s PFK sa od 10:00 hodiny uskutoční športovo-benefičný turnaj v zorbingu, ktorý organizuje OZ Maressa. Zábavná forma futbalu v nafukovacej guli, ktorá hráčov ochráni pred nárazmi, dodáva športu nový rozmer – nezabáva iba samotných hráčov, ale i publikum. Prihlásiť sa stále môžete na t.č.: 0949 629 267 alebo priamo na štadióne do 9:30 hod. Družstvo musí pozostávať z minimálne piatich hráčov, štartovné za hráča je 10 eur. Po 16. hodine bude zorbing k dispozícii aj pre neregistrovaných účastníkov. Peniaze poputujú na pomoc našim spoluobčanom. Výťažok z turnaja bude totiž venovaný na zlepšenie života ľudí v piešťanskom Alzheimer centre. V rámci akcie budú na štadióne i sprievodné podujatia OZ Maressa ako skákajúce hrady, opica Mareska a rôzne súťaže pre deti.

burza
Medzi 10:00 a 14:00 hodinou sa v priestoroch štadióna uskutoční i burza detského oblečenia. Rodičia môžu predať nepotrebné alebo prebytočné detské oblečenie, hračky či športové potreby. „Predávajúci sa stretnú pred vchodom do štadióna a od 9. hodiny si môžu začať vybaľovať tovar. Mamičky si zvyknú nosiť sušiak, na ktorý poukladajú svoje veci a ceny si určujú sami“, hovorí štatutár PFK Piešťany, Erik Hlavatý.

burza

Poplatok na predávajúceho je jedno euro a uhradí sa priamo na štadióne. Podľa záujmu uvidí, či sa podobné akcie uskutočnia aj v budúcnosti. „V zahraničí bývajú veľmi obľúbené tzv. garage sales“, kde ľudia predávajú veci, ktoré nepotrebujú alebo im doma zaberajú miesto, no možno sa iným zídu. Ak zo strany verejnosti pocítime záujem, priestor na podobné aktivity poskytneme“, dodáva.

Od dnešného dňa tiež štartuje registrácia do mestskej futbalovej ligy. Zaregistrovať sa je možné buď cez formulár, ktorý je dostupný na www.pfkpiestany.sk/mfl alebo v piešťanskom Športhotel Bare na futbalovom štadióne. Všetky pravidlá nájdete na uvedenej stránke. Štatutár PFK je sám zvedavý na záujem: „Ľudia nám v ankete na webe vypĺňajú, že majú o Mestskú ligu záujem. Sám neviem, aký počet tímov môžeme očakávať. Stretli a zhovárali sme sa s ľuďmi, ktorí v minulosti Mestskú ligu riadili a budovali ju, takže verím, že máme na čom stavať a spravíme ju ešte atraktívnejšou pre ľudí. Dôležité pre nás je, aby sa hralo bezpečne, a tiež aby sme čo najviac ľudí priviedli k pohybu.“

Registrácia bude trvať do konca októbra, ligu bude hrať prvých desať registrovaných tímov. V prípade, že bude záujem vyšší alebo i nižší, situáciu manažment PFK skonzultuje a rozhodne, ako sa bude postupovať ďalej. Zápasy sa z ihriska na Lide presunú na umelú trávu piešťanského štadióna. Registrácia je možná i počas sobotňajšej akcie. Začiatok mestskej futbalovej ligy by v prípade naplnenia mohol odštartovať počas októbra.

MFL
Autor: MB/TK PFK

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972