Example príde roztancovať Grape festival

5. marca 2012 Off Od

Momentálne jeden z najžiadanejších predstaviteľov elektronickej tanečnej scény príde v lete na Slovensko. Example vystúpi na Grape festivale, ktorý sa bude konať 10.-11. augusta na piešťanskom letisku.

[singlepic id=26231 w=320 h=240 float=right]Elliot John Gleave alias Example, zažíva v poslednom období to, čomu sa hovorí absolútny boom. Vypredáva koncertné sály v celej Európe a je headlinerom na najväčších festivaloch po celom svete. Tento 29 ročný Londýnčan začínal svoju kariéru ako rapper a v tomto duchu nahral aj v roku 2007 svoj prvý album, ktorého sa predalo len desaťtisíc kusov.

Ubehli tri roky a Example sa posúva smerom k elektronickej tanečnej hudbe, kde sa začína cítiť suverénnejšie. Jeho druhý album Won´t Go Quietly má v booklete napísaných neuveriteľných 25 producentov (napr. Calvin Harris, Chase & Status či Sub Focus), získava zlatú platňu za predaj a prináša na svet megahit Kickstarts. V roku 2011 vydal štúdiovú trojku Playing In The Shadows, na ktorej má každá skladba hitový potenciál, čo dokazujú single Changed The Way You Kiss Me, Stay Awake a Midnight Run.

Example sám o svojom úspechu hovorí :„Všetko to začalo hymnickou skladbou Kickstarts, keď ju na festivale spievalo 60 tisíc ľudí, povedal som si Heuréka. Moja cesta bola šialená, ale teraz som tam, kde je to správne. Všetko je to iba o hudbe“.

Example okrem Grape festivalu vystúpi napríklad aj na festivaloch Rock Im Park, V festival, Benicassim, T In The Park, Isle Of Wight alebo českom Rock For People.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=Db9ywrUxGsc[/youtube]

Text a foto: tlačová správa festivalu Grape