Elektrárňa Piešťany bola v sobotu 23. septembra dejiskom Drip Coffee festivalu, ktorý bol primárne zameraný na prípravu filtrovanej kávy a určený pre všetkých milovníkov tohto nápoja. Organizátori i účastníci boli s priebehom nadmieru spokojní, pričom okrem chutnej kávy a dobrého jedla si pochvaľovali najmä uvoľnenú a bezprostrednú atmosféru.

„Myšlienka Drip Coffee Festivalu vznikla asi na konci mája. Našim hlavným cieľom bolo zoskupiť takmer všetkých slovenských pražiarov, ktorí pracujú s výberovou kávou aby počas celého dňa pripravovali osobne kávu presne tak, ako sami chcú aby chutila. Taktiež sme považovali za nutnosť rozprávať o témach, ktoré by mali byť počuté a diskutované. Dobudúcna budeme určite v tomto zámere pokračovať a prinesieme ešte viac technických tém. Priebeh celého festivalu zaskočil nás samotných, vládla uvoľnená priateľská atmosféra, záujem o workshopy a prednášky ďaleko predbehol naše očakávania. Máme čo zlepšovať a verte, že zlepšovať chceme,“ informujú o podujatí organizátori.

Festival bol rozdelený na tri časti, prvá z nich sa týkala prípravy kávy a ochutnávok, nachádzali sa tu pozvané pražiarne, ktoré prezentovali svoje produkty a nachádzal sa tu espresso bare. V galérii sa nachádzala relaxačná zóna, kde si mohli návštevníci pochutiť na koláčoch, víne či dobrom pive a prezrieť si mohli malú výstavu. V poslednej časti prebiehali prednášky, workshopy, baristické fórum a cupping, záujemcovia sa mohli dozvedieť viac napríklad o varení piva, zložení vody a samozrejme o káve.

Partnermi podujatia boli Tlačiareň Neumahr, Elektrárňa Piešťany, Concept Coffee Roasters, Matej Ilenčík, Bionela a Rádio_FM.

-lt/Zdroj: Drip Coffee Festival/Foto: Drip Coffee Festival, Elektrárňa Piešťany-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972