Najväčšie jednosálové kino na Slovensku pripravuje na sobotu 21. januára o 18.55 hod. ďalší priamy prenos z Newyorskej metropolitnej opery. Tentokrát v Dome umenia budete môcť sledovať operné dielo Charlesa Françoisa Gounoda s názvom Romeo a Júlia.

Obsadenie:
Diana Damrau (Juliette)
Vittorio Grigolo (Roméo)
Elliot Madore (Mercutio)
Mikhail Petrenko (Laurent)

dirigent: Gianandrea Noseda
réžia: Bartlett Sher
scéna: Michael Yeargan
kostýmy: Catherine Zuber
svetelný dizajn: Jennifer Tipton
choreografia: Chase Brock

Noticka
Úchvatná dvojica operných spevákov Vittorio Grigolo a Diana Damrau sa stretli v novej inscenácii Gounodovej opery založenej na Shakespearovej hre. Damrau debutuje v úlohe Juliette v novej produkcii pod režijnou taktovkou Bartlett Sher, diriguje Gianandrea Noseda. Elliot Madore spieva Mercutia a Mikhail Petrenko otca Laurenta. Ide o inscenáciu milánskeho operného domu La Scala, pôvodne uvedenú na Salzburskom festivale, kde mala premiéru v roku 2008.

Opera bude naživo vysielaná v pôvodnom znení – po frnacúzsky s anglickými a slovenskými titulkami. Predstavenie trvá 184 minút s jednou prestávkou. Základné vstupné je 12 eur, zlacnené vstupné pre študentov, dôchodcov, ZŤP a ZŤP-S stojí 6 €. Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia (v pondelok až piatok od 14.00 hod. do 17.00 hod. a hodinu pred podujatím) a cez Ticketportal.

-inf-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972