Dúfame, že ste na to nezabudli, ale aj tak pre istotu. V sobotu 13. júna od 10 tej do 15 tej hodiny je v mestkom parku v Piešťanoch stretnutie rozprávkových bytostí. A my vás pozývame sa po medzi ne poprechádzať. Niečo málo kto vás čaká a neminie už viete. No sľúbili sme podať správu hneď ako sa prihlásia ďalšie postavičky. Rozlúčili sme sa práve vtedy, keď niekto mohutne búchal na naše dvere…th102516[1]

…nie je to nik menší ako dobrák zlobor Shrek a s ním jeho neposedné deti. Asi museli veľmi neposlúchať keď ich zobral do parku si zahrať futbal. Určite dúfa, že si zahráte s nimi futbal a on bude môcť v kľude odfukovať vo svojej bažine. Je už totiž z tých svojich nezbedníkov riadne uťahaný. A keby len z nich, oslík mu tiež dáva zabrať.

 

Na prériach tiahnucich sa od obzoru po obzor… spoznali ste rozprávku? Samozrejme, je to Orlie pierko, ani on na vás nezabudol. Keď sa dopočul o stretnutí v parku neváhal ani chvíľku, osedlal svojho tátoša a je na ceste k vám. Chce vás požiadať o pomoc pri stopovaní a výrobe čelenky. Stal sa totiž náčelníkom, howgh.

Hlavne sa nenaľakajte ak vás pobúcha niečo veľké a biele po pleci. To len asi je chodník malý a vajce vás nevie obehnúť. Vybralo sa totiž na vandrovku, vyberte sa s ním a sprevádzajte ho kúsok na jeho ceste. Isto Vám bude povďačné.

Blue už tiež hlásil príchod na sobotu. Že neviete kto to je ? Jasné dospelí… deťom isto netreba predstavovať modrú aru z mesta karnevalov. Áno je to Rio. A prinesie vám kus tohto magického miesta zo sebou, tú náladu z pieskových pláží Copacabany, tú veľkoleposť z hory Corcovado, kde je socha Krista. Ach tá Brazília a u nás v parku. Toto svet nevidel, ale vy uvidíte ak prídete na prechádzku rozprávkovým parkom.

th102354[1]

Keď sa povie rozprávka, každý vidí princeznú. Ak princeznej patrí princ, no predtým tam musí byť drak. Ako by ukázalo, ktorý princ je ten pravý. Lenže nás princ je chorý, a tak kráľ prosí všetkých švárnych junákov z parku, keby preukázali statočnosť a bojovali s drakom Bucifalom. Odmenou bude polovica parku, samozrejme až po rekonštrukcii.

Keď počuješ sirénu ani požiarnik Sam nemôže chýbať, veď čo ak by sa niekomu niečo prihodilo. Bezpečnosť to je to hlavné, a ak by bolo treba pomôžete mu zahasiť nejeden problém. A ak nie problém, môžete s ním hasiť fontánu. Tá síce nehorí, ale jeden nikdy nevie, v rozprávkach je všetko možné.

Priatelia na toto a ešte viac sa môžete tešiť ak prídete medzi nás do mestkého parku v Piešťanoch v sobotu 13.6.2015. Bude to zase jedna čarovná sobota v príjemnej atmosfére, tak si nenechajme utiecť. Na záver snáď len nech všetko vyjde ako vyjsť má. Abrakadabra.
Jan Mihalik Ilustr. foto: -th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972