Žiaci ZŠ Holubyho absolvovali netradičnú hodinu vlastivedy na mestskom úrade. Primátora sa pýtali na všetko možné a vyskúšali si aj jeho kreslo.

MP 03-14-14 107319

V piatok 14. marca prišli na mestský úrad dve triedy druhákov zo Základnej školy na Holubyho ulici, aby priamo v teréne videli, aké to je riadiť mesto. Podobné témy už preberajú na hodinách vlastivedy, možno aj preto dávali primátorovi Removi Cicutovi zasvätené otázky. Pýtali sa, kedy začne oprava Krajinského mosta, koľko zamestnancov má mestský úrad alebo o čo všetko sa musí samospráva starať.

„Máme to v učebnom pláne na hodinách vlastivedy. Deti sa tam učia o kultúrnych zariadeniach, histórii mesta a rôznych službách, ako napríklad pošta,“ vysvetlila triedna učiteľka Kvetoslava Gardonová. Exkurziu absolvovali jej žiaci spolu s triedou pani učiteľky Heleny Zemánkovej.

Na tému Keby som bol primátorom…, najčastejšie kreslili kúpalisko, ale v Piešťanoch by tiež radi postavili zoologickú záhradu alebo dino park. Na záver netradičnej hodiny vlastivedy sa mohli posadiť do primátorského kresla a pozreli si aj klientské centrum mestského úradu.

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972