Koktail

Dizajnérovi učarovala nedokonalá krása – palety sú základom interiéru

By 6. novembra 2013No Comments

V nedávno otvorenom outlet centre vo Vodredoch nájdte kaviareň, ktorej autorom je dizajnér Michal Staško z Piešťan. Jej nevšedný interiér spája luxus s lacným, ale efektným materiálom. Veľa napovedá aj názov kaviarne. Pomenovali ju Paleta.

[singlepic id=48745 w=540 h=320 float=center]

Už v deň otvorenia navštívilo prvé slovenské outlet centrum 12-tisíc ľudí. A pretože si pri nakupovaní každý rád oddýchne, okrem obchodov ich tam privítala aj príjemná kaviareň s pridanou hodnotou. Okrem príjemného posedenia má Paleta slúžiť aj ako show room a galéria. Názov neodkazuje iba na určujúci prvok jej interiéru, ale aj na umelecké diela, ktoré tam budú vystavené.

„Od začiatku som vedel, že tu je potenciál na experiment. Išlo o zaujímavý priestor a účelne navrhnutý outletový komplex,“ vysvetlil Michal Staško.

Svoj návrh postavil na jednoduchosti prepojenej s luxusom. Surový prírodný materiál je v kaviarni dominantný, ale dodáva mu príjemnú atmosféru nedokonalej krásy. „Týmto návrhom som chcel dokázať, že aj s malým rozpočtom je možné vytvoriť atraktívny a funkčný interiér,“ dodal piešťanský dizajnér.

Ako sa mu to podarilo, posúďte sami.

Foto: tominoo.com

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972