Komunitné centrum ŽiWell privíta už zajtra, teda vo štvrtok 31. marca, vo svojich priestoroch Petra Bročku, Mira Kollára, Juraja Smatanu a Tomáša Hudcoviča. Štyria aktivisti, ktorí sa rozhodli vstúpiť do regionálnej politiky, budú od 17:30 diskutovať na tému “Rok a pol po komunálnych voľbách”. Hovoriť budú o výzvach, víziách, nástrahách i problémoch, ktoré na úrovni starostov, primátorov a poslancov v uplynulom období zažili. Vstup na diskusiu je samozrejme zdarma a silná zostava sľubuje zaujímavú zmes názorov, skúseností i postrehov.

DSC_0205

Sprava: Smatana, Kollár, Bročka, Hudcovič

Peter Bročka, aktívny občan, štatutárny zástupca občianskeho združenia Lepšia Trnava sa po posledných voľbách stal primátorom Trnavy. Študoval v Trnave, Bratislave a v Budapešti, kde na Central European University skončil odbor Medzinárodného obchodného práva. Ani po nástupe do verejnej funkcie sa neprestal venovať rôznym aktivitám v meste.

Ďalším diskutujúcim bude Miroslav Kollár, primátor mesta Hlohovec. Vyštudoval Vysokú školu ekonomickú v Bratislave a okrem iných funkcií pôsobil ako analytik, projektový manažér, člen Rady Rozhlasu a televízie Slovenska či ako generálny riaditeľ Slovenskej tlačovej agentúry. Ako aktivista sa postavil na čelo občianskej iniciatívy proti rozširovaniu kapacity skládky bežných a nebezpečných odpadov Vlčie hory.

Juraj Smatana pracuje ako stredoškolský učite dejepis, je známym protikorupčným aktivistom, a tiež poslancom mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici a krajského zastupiteľstva v Trenčíne. Pôsobil ako poradca Ivety Radičovej, podpredseda komisie pre životné prostredie a dopravu, člen komisie na ochranu verejného záujmu. Momentálne sa okrem verejných funkcií snaží demaskovať konšpiračné teórie a rôzne HOAXy, ktoré v prehnanej miere zaplavujú internet.

Posledným, v Piešťanoch asi najlepšie známym členom diskutujúcej štvorice, bude Tomáš Hudcovič, ktorý pôsobí ako člen Mestského zastupiteľstva a šéf najväčšieho poslaneckého klubu Spoločne pre Piešťany. Občiansky aktivista a a zástupca občianskeho združenia Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, sa snaží meniť naše mesto k lepšiemu aj reálne. Vďaka spoločnej iniciatíve združenia bolo napríklad zrevitalizované Lido, zavedené bezplatné wifi v centre mesta, na pešej zóne umiestnený klavír pre všetkých, a jeho členovia sa podieľajú aj na organizácii či podpore ďalších udalostí v Piešťanoch.

-lt-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972