Prvá májová nedeľa patrila ekologickým záhradníkom a ľuďom žijúcich v súlade s prírodou. Tým, ktorí pozorujú a učia sa z fungovania pôvodných prírodných ekosystémov, vnášajú do svojich záhrad prvky biodiverzity a využívajú pozitívne vzájomné pôsobenie rôznych spoločenstiev rastlín.

DSC_0380

REKLAMA

city2014 - new 800px

Slnečný a veterný deň privítal na záhrade predovšetkým stálych členov komunitnej záhrady, počas dňa prichádzali čosi odkukať aj tváre neznáme, no plné veľmi podobných vízií. Každý z nás predsa túži po dostupnosti kvalitných a zdravých potravín. Starí i mladí, zástupcovia rôznych generácii sa stretli, aby sa vzájomne čomusi priučili. Vytvorili sa nové prepojenia, objavili sa začiatky spolupráce…

Inšpiráciou bolo pre mnohých hlavne použitie slameného mulču, ktorý udržuje pôdu trvalo vlhkú a prekyprenú, zároveň tiež bráni vyrastaniu burín a umožňuje tak pestovanie bez používania chemických prostriedkov.

Dňa 4. mája oslávili Medzinárodný deň permakultúry aj Piešťany vďaka aktivite OZ Sieť Dobra, ktorá si kladie za úlohu „Spájať dobré“ – odborníkov aj laikov, nadšencov aj teoretikov za účelom priblížiť sa potravinovej a ekonomickej suverenite.

OZ Sieť Dobra Vás pozýva na svoje stránky, kde môžete nájsť informácie k ďalším plánovaným aktivitám.

Text: OZ Sieť dobra

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972