Trnavská arcidiecézna charita v rámci celoslovenskej zbierky aj tento rok organizuje Zbierku školských potrieb. Tento rok je viacej zberných miest, zapojili sa Centrá pomoci človeku aj novovznikajúce farské charity. Cieľom je pomôcť dobre naštartovať nový školský rok aj tým najchudobnejším.

skolske potreby charita

„Do konca augusta môže verejnosť darovať školské pomôcky a potreby, napr. peračníky, farbičky, fixky, pravítka, perá, zošity, školskú tašku, vodové či temperové farby alebo iné užitočné veci do školy. Jedinou podmienkou je, aby darované školské potreby boli funkčné a nie pokazené,“ vysvetlila koordinátorka zbierky Zuzana Ryšková.

Dary sa odovzdávajú v niektorom zo zberných miest Trnavskej arcidiecéznej charity. Ich zoznam je uvedený na webovej stránke www.charitatt.sk. Organizátori zoznam priebežne dopĺňajú.

Riaditeľ Trnavskej arcidiecéznej charity Miroslav Dzurech vyzval všetkých, ktorým nie sú ľahostajné osudy iných: „Budeme radi, keď o tejto akcii budete informovať aj vašich známych a priateľov, ktorí by tiež mohli darovať školské potreby. Tak pomôžete ďalším deťom v núdzi, aby sa aj oni tešili do školy“.

(inf)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972