Ďalšiu polievku zo srdca pripravia už zajtra

Ďalšiu polievku zo srdca pripravia už zajtra

20. januára 2017 Off Od PNky.sk

Ľudí bez domova v sobotu 21. januára opäť zasýti a zohreje teplá polievka, ktorú si budú môcť vychutnať v priestoroch farnosti svätého Cyrila a Metoda. Podujatie vzniklo vďaka iniciatíve miestneho dekana Jozefa Galloviča a podieľa sa na ňom Mesto Piešťany, Trnavská arcidiecézna charita i miestne občianske združenia Centrum pomoci človeku a Pomoc ohrozenému dieťaťu Piešťany. Zapojili sa i viaceré reštaurácie, medzi ktorými už chutné pokrmy pripravili kuchári v Le Griffone i Ville Zuckmann, zajtra pre bezdomovcov navarí prevádzka Irish PUB z Vrbového. Ak sa rozhodnete ľuďom v núdzi pomôcť, môžete im darovať zimné oblečenie, bundy, svetre, rukavice a šále, nedostatkovým tovarom sú najmä topánky. Stačí ak veci v sobotu v čase od 13.00 do 15.00 hodiny prinesiete na Farnosť svätého Cyrila a Metoda.

20170118_131104_resize

“K tomu, že som sa rozhodla touto cestou pomôcť bezdomovcom ma viedla neutešená situácia medzi ľuďmi i to, ako sa k sebe správame, nevieme si nezištne pomáhať a spoločnosť sa často k tým, ktorí sú na okraji správa veľmi nevšímavo. Nemôžeme sa predsa tváriť, že tu nie sú a je dôležité nezabudnúť na nich a pomáhať im. Veľmi ma potešilo, že sa toľkí ľudia v Piešťanoch dali dohromady, či už z farnosti, ale aj z mesta a chcela by som im poďakovať za ich iniciatívu,” povedala Berta Ručkayová za prevádzku reštaurácie Irish Pub Vrbové.

20170118_132454_resize

Darovať môžete trvanlivé potraviny, teda paštéty, rôzne konzervy, vrecúškové polievky, ale v nízkoprahovom Centre pomoci človeku na ulici Andreja Hlinku číslo 41 a v Zariadení sociálnych služieb Domum využijú aj potraviny náročnejšie na tepelnú úpravu. V prípade, že sa rozhodnete podarovať veci, ktoré môžu pomôcť ľuďom v núdzi, môžete tak urobiť celoročne.

-lt/Zdroj a foto: Polievka zo srdca-