KoktailReklama

Dacia začala vďaka Renaultu, v Piešťanoch majú obe novú adresu

By 15. apríla 2013No Comments

Automobilový závod Dacia sa nachádza v meste Pitesti, vzdialeného 110 km od hlavného rumunského mesta Bukurešť. Zmluva na spoluprácu so značkou Renault podpísali v roku 1966 a začala sa výstavba nového závodu na výrobu vozidiel.

[singlepic id=41576 w=520 h=340 float=center]

Dňa 20. augusta 1968 opustili brány závodu prvé automobily Dacia 1100 v spolupráci s firmou Renault. Išlo o licenčný Renault 8. V roku 1970 na základe licencie modelu Renault 12 začali vyrábať Daciu 1300.

Po prerušení spolupráce s firmou Renault v roku 1978 ďalej vyrábali Daciu 1300 s rôznymi úpravami až po úžitkové vozidlá. Celkový počet vyrobených automobilov tejto značky presiahol dva milióny kusov.

V roku 1999 bola Dacia sprivatizovaná spoločnosťou Renault, ktorá získala 51 percent akcií a svoj podiel v nasledujúcich rokoch postupne zvyšovala. Od roku 2003 vlastní 99,3 % akcií tejto automobilky.

Spoločnosť Renault investovala do modernizácie závodu 489 miliónov eur. Výrobné zariadenia továrne Dacia sú dnes na úrovni najlepších európskych štandardov. Používané pracovné postupy sú rovnaké ako v ostatných závodoch Renault Group.

V roku 2004 bol uvedený na trh model Dacia Logan, ktorý otvára značke Dacia cestu na nové trhy ako súčasť Renault Group využívajúca jej know-how a ich organizačných štruktúr v oblasti výroby aj v oblasti obchodu. Distribúcia vozidiel a náhradných dielov je vo väčšine krajín organizovaná na základe predajnej siete Renault.

Značka Dacia má teraz všetky predpoklady k tomu, aby presvedčila svojich zákazníkov, že nový produkt vytvorený firmou Renault je modernou, spoľahlivou a zavedenou predajnou organizáciou s dostupnými popredajnými službami a náhradnými dielmi v kvalitnej a zavedenej predajnej sieti.

V piešťanskom regióne majú všetky vozidlá Dacia novú adresu. Či potrebujete pomôcť, poradiť, spraviť servisnú prehliadku, na Bratislavskej ulici v Piešťanoch, vedľa polikliniky, vás ochotne privíta skúsený, avšak pre Renault nový personál spoločnosti ELA CAR, s.r.o.

Text a foto: PR

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972