Inštitút pre trvalo udržateľný rozvoj pripravuje na sobotu 29. apríla Zelenú cyklojazdu, ktorej účelom je podpora petície za vybudovanie cyklotrasy. Cyklisti sa vydajú na cestu vedúcu od Elektrárňe Piešťany do Vrbového, pelotón by mal na 8 kilometrov dlhú trasu odštartovať o 10:00. V prípade nepriaznivého počasia sa cyklojazda uskutoční v náhradnom termíne.

„Podujatie je venované spusteniu petície podporujúcej zámer obcí, zúčastnených v združení Zelená cesta: „Konverzia nefunkčného násypu železničnej trate Piešťany – Vrbové na cyklo-dopravnú komunikáciu,“ informujú o účele organizátori.

Cyklojazda sa uskutoční za normálnej premávky, pričom usmernenie účastníkov bude zabezpečovať organizátor v spolupráci s príslušníkmi Mestskej polície Piešťany, každopádne nezabudnite na povinné reflexné prvky a prilbu. Jeho súčasťou bude otvorenie nového cykloservisu. 

Zámerom projektu Zelená cesta je podpora cyklo-mobility v regióne a zvýšenie bezpečnosti cyklistov. Cyklotrasa z Piešťan do Vrbového by podľa organizátorov podujatia priniesla viaceré výhody, je v súlade s národnými i európskymi stratégiami a umožnila by napojenie na „Modrú cestu“, ktorá by umožnila milovníkom bicyklovania presun na Moravu. 

-lt/Zdroj a grafika: inštitút pre trvalo udržateľný rozvoj-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972