Občianske združenie Cyklisti z okolia Hlohovca chystajú na nadchádzajúcu nedeľu ďalší výjazd. Tentoraz prejdu cyklisti cez 23 miest a obcí regiónu. Štartuje sa z Hlohovca smer mikroregión Nad Holeškou a cez Piešťany popod Považský Inovec sa účastníci vrátia späť do Hlohovca.

„Chodilo mi veľa návrhov a náčrtov na trasu prvej etapy sezóny 2018, no s veľkým počtom som nemohol súhlasiť buď ja, alebo tí vyšší. Dohodli sme sa však, že prejazd cez Malženice a Trebatice bude, avšak iným smerom ako sme pôvodne chceli. Takže celá trasa sa natiahla a bude merať 89 kilometrov. No naši fanúšikovia však zúfať nemusia. Opäť bude k dispozícii aj naše zberné vozidlo, v ktorom bude tiež  bufet, takže nejaké vody a niečo na jedenie bude k dispozícii. Dohodli sme sa, že sa zastavíme aj na piešťanskej Lodenici, tak ako je už zvykom Vážskeho prológu,“ približuje plán na nedeľu 17. júna predseda OZ Cyklisti z okolia Hlohovca

Akcia je prístupná širokej verejnosti. Registračný poplatok sa nevyberá, avšak prípadný dobrovoľný príspevok organizátorov poteší. Trasa je vhodná predovšetkým pre cestné bicykle, no horské i trekingové nie sú žiadnym problémom. Priemerné tempo sa odhaduje na 20-30 km/h.

Zraz cyklistov je naplánovaný 17.6.2018 o 13:00 na Námestí svätého Michala (pri pamätníku SNP) v Hlohovci.

-red- Ilustr. foto: Barbora Hilková / Cyklisti z okolia Hlohovca

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972