Koktail

Cyklisti obsadia Piešťany a pokúsia sa o rekord

By 5. augusta 2013No Comments

Okrúhle výročie prvej písomnej zmienky o Piešťanoch inšpirovalo cykloturistov zorganizovať pokus o rekord. Počas celoslovenského zrazu chcú vytvoriť živú reťaz, v ktorej bude 450 bicyklov, teda 900 kolies.

[singlepic id=45604 w=320 h=240 float=left]Stretnutie cyklistov z celého Slovenska začína vo štvrtok 22. augusta. Pre účastníkov sú pripravené rôzne náročné výlety po okolí. Podľa hlavného organizátora tohto podujatia – Klubu slovenských turistov sú totiž Piešťany ideálnym miestom pre cykloturistiku. Vyznávačov tohto spôsobu aktívneho oddychu sem totiž lákajú nie len liečivé pramene, ale aj prírodné krásy a architektonické pamiatky.

Zdatnejší cyklisti sa počas zrazu môžu vydať na výlet po zvlenených terénoch Myjavskej pahorkatiny a Považského Inovca. Rekreačné trasy okolo Váhu a Sĺňavy uspokoja tých, ktorí uprednostňujú pohodu a relax. A na prázdno neobídu ani cyklisti hľadajúci pamiatky. Počas organizovaných výletov navštívia Vrbové, Košariská, Bradlo, Park miniatúr, Beckov aj Kostolec.

Zraz cykloturistov potrvá tri dni. Jeho súčasťou bude aj pokus o zhromaždenie 450 bicyklov, teda deväť stoviek kolies na jednom mieste, čo má pripomenúť okrúhle výročie prvej písomnej zmienky o Piešťanoch. K rekordu môže prispieť každý, kto sa v sobotu 24. augusta do 8.30 h príde zaregistrovať do kempu na Lodenici.

(red)

[singlepic id=45605 w=320 h=540 float=center]

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972