Koktail

Čo robiť v Piešťanoch v zime?

By 8. januára 201213 januára, 2012No Comments

Zima do Piešťan zatiaľ neprišla. Tradičné aktivity a športy spojené s týmto ročným obdobím si musia obyvatelia a návštevníci nášho mesta nahradiť niečím iným.

[singlepic id=23516 w=320 h=240 float=left]Posledné správy hovoria, že lyžovať sa dá konečne aj na Bezovci. Aktuálne tam sú otvorené vleky s dĺžkou 200, 300 a 600 metrov. Stredisko v Kálnici je však stále mimo prevádzky. Počasie príliš nepraje ani korčuliarom. V závislosti od teploty vzduchu je v prevádzke umelá plocha na Winterovej ulici. Verejné korčuľovanie na zimnom štadióne sa podľa rozpisu ľadovej plochy skončilo so zimnými prázdninami a na najbližší týždeň nie je na programe.

Na užívanie si zimy v Piešťanoch preto treba byť vynaliezavý. Osvedčená je napríklad zimná turistika. Už pár kilometrov od mesta môže byť sneh. Potvrdilo sa to aj 31. decembra, keď sa stovky ľudí vybrali na Marhát. Napríklad z Výtokov je to aj v zime nenáročná túra a výhľad z rozhľadne na Marháte stojí za námahu. Celoročne je možné navštíviť aj okolité hrady – Čachtice, Beckov, Tematín.

Piešťanské informačné centrum odporúča v tomto počasí najmä aktivity vo vnútri – motokárovú dráhu na sídlisku Adam Trajan, posilňovne alebo plávanie v hotelových bazénoch. Relax a rôzne procedúry ponúkajú kúpele.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972