Cirkevná spojená škola pripravila Vianočné trhy

Cirkevná spojená škola pripravila Vianočné trhy

7. decembra 2016 Off Od PNky.sk

Rok sa pomaly blíži ku svojmu záveru a naše domovy sa začínajú odievať do slávnostného šatu vianočnej výzdoby. V nejednom dome rozvoniava vianočné pečivo, počúvajú sa vianočné piesne a rodina sceľuje svoju lásku k jej členom. K tejto atmosfére už neodmysliteľne patria aj predvianočné nákupy. Niekto kúpi drobnosti, iný veľké dary. Nech je akokoľvek, cieľom je niekoho potešiť.

trhy3

Cirkevná spojená škola v Piešťanoch už desiatym rokom uskutočňuje Vianočné trhy v škole, prostredníctvom ktorých sa približuje k tradíciám sviatkov pokoja a vytváraniu pozitívnej predvianočnej nálady. Podujatie je akýmsi priestorom aktivity žiakov, ktorí si skúsia profesie dospelákov – predavačov, pekárov, remeselníkov, výrobcov hračiek, floristom a množstvo ďalších.

Vianočné trhy sa uskutočnia v dvoch termínoch 8. decembra od 14.00 hodiny v priestoroch 1. stupňa Cirkevnej spojenej školy(Pod Párovcami 1392/127, Piešťany) a 12. decembra 2016 od 15.00 hodiny v priestoroch 2. stupňa CSŠ (Štefánikova 119, Piešťany).

Z ponuky stánkov vyberáme – vianočné pečivo, výtvarné práce žiakov, vianočné dekorácie, bižutéria, vianočné oplátky a trubičky, zákusky, medovníčky, výrobky z dreva, predaj keramiky, občerstvenie, slané pečivo, kapustnica, pohľadnice a mnoho iných.

trhy2

Vianočné trhy sa uskutočnia prostredníctvom predajných stánkov v triedach a školských chodbách. Srdečne pozývame všetkých, malých i veľkých, tých, ktorí majú záujem podporiť mladých šikovných predajcov, odniesť si kvalitné domáce výrobky, nasiať vianočnú atmosféru, vidieť rozžiarené detské tváre a vyčarovať im úsmev na tvári, pozrieť si priestory a vybavenie školy, či opýtať sa otázky prítomných učiteľov o možnostiach štúdia.

Spríjemnite si spolu s nami predvianočný čas a potešte svoje oči a domovy. Už teraz sa na Vás tešíme a radi Vás privítame.

-Autor: Mgr. Lukáš Mencl-