KoktailReklama

Chcete šetriť? Presťahujte sa

By 15. mája 2013No Comments

Za 10 rokov som sa sťahoval 8 krát. A to som predtým býval 25 rokov na jednom mieste. Irónia osudu, riadenie hviezd či vyššej moci… ? Dôvody boli nakoniec celkom prozaické: vlastná rodinka, pracovné ponuky, lacnejšie bývanie mimo Piešťan, život, osud… Áno, býval som v 8-mich rôznych domoch a bytoch – na Slovensku, v Čechách a dokonca aj v ďalekom Kazachstane. Pamätám si, že keď som sa sťahoval s manželkou do nášho prvého bytu (vo Vrbovom), na schodoch pred panelákom pri vykládke poslednej dodávky, som si v duchu povedal – „nikdy viac“. A to som netušil, že ma to čaká ešte 7 krát  – aj keď nie vždy s komplet zariadením a nábytkom.

Stal som sa tak odborníkom na sťahovanie, na balenie a rozbaľovanie a ešte som vyskúšal rôzne formy, kvalitu a cenu takej prozaickej veci, ako je vykurovanie bytu, či ohrevu teplej vody. Napríklad na prvom byte vo Vrbovom tiekla teplá voda len do 23.00. Keď som sa zo “služobky” vrátil neskôr, mal som smolu alebo som to riskol a studená voda ma prebrala na ďalšie 2 hodiny… Potom som si na vlastnej koži vyskúšal, ako sa dalo asi pred piatimi rokmi v trojizbovom byte platiť za ohrev a kúrenie takmer 6 000 Sk mesačne a potom ešte doplácať pri ročnom zúčtovaní. Možno si niektorí pamätajú na kauzu VETES vo Vrbovom. Ozaj, vôbec neviem, ako to skončilo – ale asi tak, ako je to na Slovensku bežné. Pamätám si aj na chladný september 2007, kedy pri tej platbe 6 000 korún mesačne sme mali v byte naozaj chlad (a mali sme doma asi mesačné bábo). Ešte že existovali elektrické ohrievače.

Bolo by fajn, zakúriť si aj v byte práve vtedy, keď sa práve možno len vám zdá, že je vonku zima. A ešte viac poteší, keď to stojí ešte menej a menej a menej, ako by ste vy sami čakali. Pozrite si, možno len pre inšpiráciu stránku bytovkyborovce.sk. Zistite, že je fajn, ak aj v byte máte vlastný plynový kotol a sami si tak môžete regulovať nie len teplo v byte, ale aj vaše mesačné platby za energie – férové platby za energie.

Autor: Martin Siblík

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972