Na Námestí Slobody v Piešťanoch sa počas druhej adventnej soboty, teda 9. decembra, uskutoční nultý ročník Charitatívneho Mikulášskeho behu. Deti budú štartovať zdarma, ako aj obyvatelia Azylového domu v Piešťanoch. Dospelí si za štart, Mikulášsku čiapku a občerstvenie v podobe Vianočného punču zaplatia desať eur, ale je možné aj ľubovoľné štartovné nad túto sumu, ktoré sa daný pretekár rozhodne nechať charite. Výťažok z akcie pôjde na deti z azylovému domu, týrané a sociálne slabšie deti, ktoré zastrešuje Občianske združenie Myška. Organizátori z tohto o.z. pripravili napríklad Super detský deň pri obchodnom dome Prior, kde pomáhali aj telesne postihnutej Lee Jesenskej z Piešťan. Registrovať na Charitatívny Mikulášsky beh sa môžete tu.

Pozvaní sú všetci, dospelí aj deti a organizátori by ocenili, aby sa bežci v rámci možností obliekli ako Mikuláš respektíve Santa Klaus. V nápadoch sa medze nekladú, môžete si jednoducho dať červené trenky a bielu košeľu. Inšpiráciu môžete nájsť aj v second hande, kde dostanete “Santa veci” za babku. Mikulášsku čiapku dostane každý v rámci štartovného, nutné je však prihlásiť sa vopred cez uvedený link.

Trasa Mikulášskeho charitatívneho behu bude viesť cez mesto a cez mestský park a jej celková dĺžka bude päť kilometrov v podobe dvoch dva a pol kilometrových okruhov. Pre deti je prichystaný okruh z Námestia Slobody smerom na Winterovu ulicu od “Kolonády” v dĺžke 500 metrov. Deti budú môcť bežať aj s rodičmi.

Štart detí je plánovaný na 15.00 hodinu a dospelých o 15.15 hodine z Námestia Slobody v Piešťanoch. Registrovať sa bude možné od 13.00 do 14.45 hodiny v škole Balneológie a Rehabilitácie. Pre tých, ktorí prídu autom je vhodné parkovisko v obchodnom dome Aupark alebo na Nálepkovej ulici približne dvesto metrov od konania akcie.

Link na registráciu: na www.beh.sk (Termínovka / Mikulášsky beh Piešťany, 9.12. alebo na fcb Charitatívny Mikulášsky Beh)

Odmenení budú najlepší traja pretekári v kategórii muži a ženy výrobkami, ktoré špeciálne pre štartujúcich vyrobia deti z Azylového domu. Občianske združenie Myška bude mať na Vianočných trhoch vlastný stánok, kde bude možné výrobky detí kúpiť a prispieť tak na dobrú vec. Ceny pretekárom venujú aj organizátori Snowca a Vianočné Trhy Piešťany. Vyhodnotené bude najkrajšie Mikulášske oblečenie.

-TS Mikulášsky beh – Jana Beňačková/Foto: pixabay.com-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972