Budúcu nedeľu 22. novembra si v komunitnom centre Žiwell prídu na svoje všetci tí, ktorí milujú ďaleké krajiny a exotiku. Už tretíkrát sa tu uskutoční cestovateľský festival s názvom Cestou necestou a prostredníctvom piatich prezentácií z piatich kútov sveta prevedú autori návštevníkov krajinami Ázie a stredoamerickou Kubou. Podujatie sa začne o 13:30 a rozprávanie skúsených cestovateľov si môžete vychutnať až do pol deviatej večer.

cs

 

PROGRAM:
13:30 Michal Knitl – Pol roka v Indii a 600 kilometrov v Nepále

16:00 prestávka

16:15 Richard Jančovič – Ako som si užil juhovýchodnú Áziu s horúčkou dengue
Bol to môj prvý trip do juhovýchodnej Ázie, kde som mal spolu s priateľkou za 14 dní precestovať kus Malajzie, Singapuru a počas 20-hodinového prestupu v Colombe aj niečo zo Srí Lanky. Avšak v posledný deň oddychu na prekrásnom ostrove Perhentian Kecil v Malajzii som dostal horúčku dengue. Cestou domov som v Singapure blúznil pri teplotách 41,5 stupňa a na Srí Lanke si ma takmer nechali…

17:15 Peter Hoferek – Západná Čína
Západná Čína má od tej východnej výrazne odlišnú históriu a kultúru. V prednáške sa dozviete o neľahkom živote Tibeťanov a Ujgurov, ako ho na vlastnej koži zažil stopár Hogy. Uvidíte, ako sa čínski budovatelia snažia do týchto oblastí nasťahovať čo najviac Číňanov z východu do nových, rýchlorastúcich obytných štvrtí a dozviete sa aj o naozaj zakázanom meste ukrytom v púšti Taklamakan.

18:15 prestávka

18:30 Igor Lopašovský – Kuba za pár drobných
Je Kuba iba ďalšou drahou turistickou destináciou alebo je možné ju precestovať aj s rozpočtom pár eur denne? Ako sa vyhnúť drahým pasciam na turistov a spoznať reálnu Kubu? Lacná doprava, ubytovanie aj stravovanie sú viac ako reálne.

19:20 Michaela Simočková – Nepoznané krásy Indonézie
Pol roka stráveného na indonézskej Jáve štúdiom tanca a cestovaním. Vždy usmiati ľudia, pohľady ponad oblaky aj do sírnych útrob sopiek, (ne)tradičné tance a hudba. SLOVÁ, FOTKY, UKÁŽKY prezentujúce azúrové more súostrovia Karimun Java, sopečnú planinu Dieng, najväčší budhistický chrám sveta Borobudur, tradičnou kultúrou žijúce mestá Solo a Yogya, a mnoho iných inakostí Jávy.

-dt/foto: cestounecestou.sk-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972