Oblastné pracovisko Matice slovenskej v Trenčíne, Organizácia Mladá Matica v Čachticiach a obec Čachtice vyhlásili fotografickú súťaž Čachtice cez objektív. Fotografický nadšenci, amatéri i profesionáli môžu do 31. júla zaslať svoje obľúbené fotografie lokality, ktorú preslávila krvavá grófka Alžbeta Báthoryová, súťažiť sa bude v kategóriách s názvami Zaostrené na Čachtice a Hrad a jeho zákruta. Ak sa vám podarili vytvoriť zaujímavé fotografie, neváhajte ich zaslať organizátorom, vyhodnotenie je na pláne 20. augusta na námestí v Čachticiach. Podrobné pravidlá týkajúce sa účasti nájdete nižšie.

 

ÚČASŤ V SÚŤAŽI

Súťaž je určená pre všetkých obyvateľov Slovenskej republiky, bez vekového obmedzenia, ktorí pošlú aspoň jednu súťažnú fotografiu spolu s potrebnými údajmi. Fotografie musia byť zhotovené v obci Čachtice alebo v jej bezprostrednom okolí. Počet príspevkov jedného súťažiaceho je obmedzený na maximálne 5 príspevkov v jednej kategórii (spolu 10 fotografií). Súťažné fotografie je potrebné zaslať najneskôr do 31.7.2017, v štandardnom formáte (jpg, bmp) a s minimálnym rozmerom dlhšej strany fotografie 3500 px, na e-mailovú adresu: ommcachtice@gmail.com.

E-mail musí obsahovať nasledujúce údaje:
Meno a priezvisko, vek, adresa, e-mail, telefonický kontakt, rok zhotovenia fotografie, číslo súťažnej kategórie a názov fotografie

SÚŤAŽNÉ KATEGÓRIE:

1. Zaostrené na Čachtice – môžeš zachytiť ktorúkoľvek časť obce, je to na Tebe – kostol, kaplnku, faru, námestie, priehradu, skulptúry, podzemie, kaštieľ, čachtickú dolinu, prírodu…
2. Hrad a jeho zákutia – sem môžeš poslať akúkoľvek fotografiu zachytávajúcu čachtický hrad, jeho okolie a hradný vrch

HLASOVANIE, VYHODNOTENIE A VÝHRY

Prihlásené fotografie, ktoré budú spĺňať súťažné podmienky bude hodnotiť odborná porota. Do užšieho kola postúpi 10 najlepších fotografií z každej kategórie (spolu 20 fotografií), ktoré budú v čase od 3.8. do 18.8. vystavené na čachtickom hrade, kde za ne budú môcť hlasovať všetci návštevníci. Hlasy od návštevníkov hradu sa zrátajú s hlasmi porotcov a tým sa určia víťazi v oboch kategóriách. Na víťazov čaká výhra v podobe univerzálnej permanentky do Aquaparku Senec v hodnote 40€, ktorú môžu využiť vo všetkých troch prevádzkach aquaparku (AQUAPARK, SAI Wellness a SWIMARÉNA) podľa vlastného uváženia a sada čachtických vín.

Okrem toho bude v čase od 1.8. do 18.8. prebiehať hlasovanie na facebook stránke súťaže (www.facebook.com/cachticecezobjektiv), kde budú zverejnené všetky fotografie, spĺňajúce podmienky súťaže. Autor fotografie, ktorá získa najväčší počet hlasov („like“/ „páči sa mi to“), získa vecnú cenu – originálny drevený motýlik od umeleckého rezbára Mariána Detka a lahodné čachtické vínko.

Výsledky súťaže budú vyhlásené na slávnostnom vyhodnotení, 20.8.2017 na námestí v Čachticiach.

Upozorňujeme, že fotografie, ktoré nebudú spĺňať dané témy, budú v nepostačujúcej kvalite, alebo budú porušovať autorské práva nebudú do súťaže zaradené.

Zapojením sa do súťaže udeľujete súhlas so zverejnením fotografií zaradených do súťaže na facebook stránkach organizátora súťaže, s použitím fotografií na propagačné účely súvisiace so súťažou a so zaradením fotografie do oficiálneho archívu ČACHTICE CEZ OBJEKTÍV. Autor, ktorý prihlási fotografie do súťaže, udeľuje organizátorovi súhlas na bezplatné použitie fotografií v akejkoľvek forme.

-lt/Zdroj a grafika: Čachtice cez objektív/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972