Stretnutie bývalých tanečníkov streetdancového Crank dance studia zorganizoval minulý víkend ich bývalý učiteľ a šéf Matúš Kromholc. Hoci z pôvodnej okolo dvestočlennej základne prišla nakoniec len hŕstka, zatancovali si a vyskúšali novú choreografiu. Matúš dúfa, že z jednorazovej aktivity sa vyvinie tradícia a nabudúce sa ich zíde v priestoroch Súkromnej základnej umeleckej školy v Zavretom kúte viac.

„Pozval som všetkých, na ktorých som mal kontakt, prihlásených bolo asi tridsať, ale potom sme museli presunúť stretnutie zo soboty na nedeľu, tak nakoniec sme prišli ina siedmi,“ hovorí Matúš. „Ale chcel som to vyskúšať a bolo fajn, spravili sme si novú choreografiu.“ Rád by dokonca z víkendových stretávok bývalých tanečníkov, ktoré umožnili a podporil aj riaditeľ SZUŠ Tibor Ukropec, založil tradíciu. Na otázku, či majú v pláne aj niekde vystúpiť, však krútil hlavou. „Ak by sme chceli vystupovať ako tím, potrebujeme naozaj pevné jadro a poriadnu choreografiu.“ Niektorí z jeho bývalých tanečníkov a on sám sa však venujú aj takzvanemému freestylu, s ktorým by nemali problém sa predviesť kdekoľvek. „Je nás okolo desať dobrých tanečníkov, tancujeme freestyle, kde improvizujeme. Naposledy sme vystupovali na Športových dňoch v Piešťanoch.“

Crank dance studio založil Matúš Kromholc v roku 2008, ako študent na vysokej škole. Rok predtým, po absolvovaní muzikálového gymnázia v Bratislave viedol tanečný krúžok na Súkromnej umeleckej škole v Piešťanoch. Záujem detí o „pouličný“ tanec bol obrovský a spolu s tromi lektormi malo štúdio krátko po založení okolo dvesto členov. Vyvrcholením jeho činnosti bol autorský muzikál Vianoce a malé dievčatko, ktorý uviedli v Dome umenia v januári 2009. Niektorí členovia pokračovali v tanečnej kariére, podľa M. Kromholca jedným z najväčších talentov, ktorý ešte donedávna tancoval v Čechách a viedol tanečné kempy pre deti bol Tadeáš Kolmačka, zvaný Tadito. Ďalším bol tiež Peter „Hagi“ Hagara, ktorý pôsobil v Nitre.

-red-, foto: archív M.Kromholca, video: You tube

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972