Je lepšie bývať vo vlastnom, ako v prenajatom… to potvrdia všetci šťastní majitelia svojho prvého vlastného bytu. Teda najmä tí, čo sa predtým možno roky „stĺkali“ po podnájmoch. Vlastný byt, vlastný domov, má pre človeka, pre mladú rodinu nevyčísliteľnú hodnotu. To, čo ale môžeme vyčísliť a porovnať, je cena za bývanie v podnájme a cena za vlastné bývanie. Výsledok mnohých z vás prekvapí.

Kúpou vlastného bytu môžete ušetriť desiatky eur…

 

01
Áno, je to tak. Samozrejme základom je mať pravidelný príjem a trochu odvahy. Tí, čo ešte 20 rokov po svojej osemnástke stále okupujú detskú izbu u svojich rodičov, budú mať isto iný názor… :-) Pravdou však je, že tí odvážnejší, ktorí bývajú v podnájme, zaplatia napríklad Piešťanoch za 2-izbový byt aj s energiami okolo 300 eur (záleží samozrejme od lokality). A existuje viacero riešení, kedy táto mesačná platba z vášho vrecka môže byť menšia ako 250 eur.

Nová bytovka v Borovciach – voľný už len posledný byt

 

12

Sympatické byty v príjemnej lokalite ponúkajú veľa užitočných riešení s pozitívnym vplyvom na výšku mesačných platieb za bývanie. Základom je kvalitná konštrukcia stavby a zateplenie – vo vysokej kvalite, žiadny „ofuk“… Stavba pozostáva z 30 cm obvodovej tehly a je doplnená 10 cm zateplením použitím Nobasilu. Hlavným aktívnym prvkom energetických úspor je vlastný plynový kotol – samostatný pre každý byt. Sami si tak regulujete teplotu vo vašom byte, ohrev teplej vody v čase, kedy vy potrebujete a to bez ohľadu na aktuálny mesiac v kalendári, či náladu a ochotu údržbára bytového družstva… A mesačné platby za všetky energie (plyn – na výrobu tepla a ohrev teplej vody, elektrinu, vodu, kanalizáciu) sa pohybujú okolo 50 eur. Zaplatíte teda iba to, čo sami miniete, žiadne iné straty na potrubí a iné nezrovnalosti vo vyúčtovaní.

06

Väčšina z nás, ktorí sa rozhodli pre kúpu vlastného bytu, využili ku kúpe svojho nového bývania hypotéku. Napríklad za novučičký 2-izbový byt v Borovciach je priemerná výška mesačnej splátky do 200 eur. (zdroj: samotní kupujúci – stačí sa ich len opýtať alebo si kliknúť na ľubovoľnú „hypokalkulačku“ na webe ). Takže naozaj celková mesačná platba za váš nový bytík je 250 eur, možno menej :-). Na stránke www.bytovkyborovce.sk sa dozviete viac, spolu s novými fotkami interiéru posledného voľného bytu.

05

07

09

10

(pr)

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972