Botanickú záhradu otvorili pre deti aj verejnosť

25. apríla 2012 Off Od

Dostať do pozornosti ľudí vzácnu Botanickú záhradu bolo hlavným cieľom organizátorov dnešného Dňa Zeme v Strednej odbornej škole záhradníckej. Predpoludním navštívili podujatie najmä deti, ale Botanická záhrada je prístupná verejnosti takmer stále.

[singlepic id=28679 w=320 h=240 float=right]„Dnešné podujatie sme pripravili pri príležitosti Dňa Zeme. Chceme ukázať žiakom základných a materských škôl ako vyzerá príroda najmä prostredníctvom hier,“ vysvetlila riaditeľka školy Eva Stručková. Deti navštívili chemické laboratórium, ovocný sad, učili sa recyklovať, spoznávať rastliny, robiť otlačky kôry stromov. Nechýbal im ani pohyb, hádzali totiž šišky do terča alebo skákali vo vreci.

[singlepic id=28703 w=320 h=240 float=left]Škola chcela aj týmto spôsobom upozorniť na svoju Botanickú záhradu, ktorá je počas pracovných dní aj víkendov prístupná verejnosti. Otvorená je denne od 8.00 do 16.00 h. „Radi by sme urobili návštevný poriadok, aby sa návštevníci v prírode správali ako sa patrí,“ povedala riaditeľka a dodala, že najmä vo večerných hodinách majú v Botanickej záhrade problémy z vandalmi.

Medzi najvzácnejšie rastliny v záhrade Eva Stručková zaradila Sekvojovec mamutí (Sequoiadendron giganteum), ktorý je zapísaný aj v knihe Stromy Piešťan. Zaujímavá je aj vŕba nad jazierkom alebo záhony ruží, ktoré budú čoskoro kvitnúť.

REKLAMA

[nggallery id=1594]

Text a foto: Martin Palkovič