V nedeľu 28. apríla sa uskutoční jubilejná dvadsiata Bielonedeľná púť na Katarínku. Púť sa koná vždy prvú nedeľu po Veľkonočnej nedeli.

Pútnici sa stretnú na vlakovej zastávke Buková o 9:50 dopoludnia. Vlak z Trnavy odchádza na smer Buková 9:11 h. „Počas putovania bude niekoľko zastavení spojených s modlitbou a vlastným občerstvením. Budeme putovať približne 10 km nenáročným terénom smerom na Katarínku. Predpokladaný príchod na Katarínku je o 14:15, kde sa Bielonedeľná púť zavŕši slávnostnou svätou omšou v Kostole sv. Kataríny Alexandrijskej. Po svätej omši bude možnosť pozrieť si Kostol a kláštor sv. Kataríny Alexandrijskej s turistickým sprievodcom,“ informovali organizátori.

Týmto podujatím sa zahajuje sezóna sprístupňovania veže  dobrovoľníkmi počas víkendov. Tá bola cez zimu uzavretá.  V lete po zriadení tábora dobrovoľníkov, bude veža prístupná každý deň. „Keďže to, či je veža otvorená alebo nie závisí od dostupnosti našich dobrovoľníkov a počasia, je vhodné vždy pred odchodom na výlet na Katarínku navštíviť   web stránku www.katarinka.sk, kde je vždy tesne pred víkendom najaktuálnejšia informácia o sprístupnení veže  v pravej časti stránky,“ upozorňujú Katarínkovci. Vstup samotný je možný len so sprievodcom, má svoje pravidlá a podlieha obmedzeniam, o ktorých je vhodné sa oboznámiť predom. Viac o veži a pravidlách nájdete na https://www.katarinka.sk/klastor-katarinka/veza/ .

-red- Zdroj a foto: www.katarinka.sk

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972