Bicykel na stene – aj tak môže byť zariadený byt v Piešťanoch

Bicykel na stene – aj tak môže byť zariadený byt v Piešťanoch

21. marca 2014 Off Od

Starý nábytok v moderne poňatom priestore. Pre tento koncept sa rozhodol Michal Staško. Dizajnér, ktorý nedávno získal cenu Kultúrna osobnosť roka 2013, navrhoval interiér v staršom byte v centre Piešťan.

byt 01Foto: Môj dom, marec 2014

Majitelia sú hrdými obyvateľmi nášho mesta – dokazuje to bicykel zavesený na reťazi v ich obývačke. Na ekologický spôsob dopravy odkazuje aj objekt z bicyklových komponentov. Pre bicykle sa našiel odkladací priestor aj v iných častiach bytu, v Piešťanoch je totiž bezpečnejšie odložiť si ich priamo v domácnosti.

Našťastie po radikálnych zmenách v interiéri našiel dizajnér Michal Staško na všetko dostatok miesta. Spolu s majiteľmi sa rozhodli nábytok vo vintage štýle. Postupne zhromažďovali nábytok z druhej ruky. Veľkým pomocníkom im v tom bolo aj piešťanské retrodizaj štúdio Tulipano.

V detskej izbe Michal Staško okrem množstva inšpiratívnych detailov umiestnil aj svoju variabilnú textilnú hračku s názvom 3D, ktorá sa môže zmeniť na domček, skrýšu alebo odkladací priestor. Práve za tento nápad získal Red Dot Design Award.

Byt je natoľko zaujímavý, že mu niekoľko strán venovalo aj aktuálne vydanie časopisu Môj dom:

(pr) Foto: Môj dom, marec 2014