Beckovská madona sa vráti na hrad. V nedeľu 19. augusta ju vysvätí trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch pri dopoludňajšej omši. Popoludní sa Madonu v slávnostnej procesii vynesú do hradnej kaplnky. Pripravený je bohatý sprievodný program.

Madona patrila v 14. storočí k okrasám kaplnky na hrade Beckov. Neskôr bola prenesená Ctiborom II. zo Ctiboríc do Nového Mesta nad Váhom a v čase reformácie sa dostala do moravských Koryčian, kde sa nachádza až doteraz, preto sa jej hovorí aj Koryčanská madona. Správcom hradu Beckov sa podarilo získať rôznymi aktivitami dostatok finančných prostriedkov na vytvorenie kópie madony.

Slávnostný akt vysvätenia Beckovskej madony v kostole sv. Štefana Kráľa v Beckove sa uskutoční o 10.00 h. Na hrade bude o 11-tej sokoliarske vystúpenie. Slávnostná procesia s Madonou a vynesenie do kaplnky je pripravené na 13.30 h. O 14-tej vám o histórii Beckovskej madony porozpráva PhDr. Daniela Dvořáková. Od 15.00 h je pripravený program na dolnom nádvorí hradu a vystúpnie dychovej hudby Stříbrňanka.

V tento deň sa neuskutočnia sprevádzané prehliadky o 13.30 a 14.30 h. Prehliadky počas programu po 15.30 budú začínať vždy pri schodisku na horný hrad.

-red-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972