Banka rozdáva peniaze, podporí aj niektorý z lokálnych projektov

Banka rozdáva peniaze, podporí aj niektorý z lokálnych projektov

13. decembra 2016 Off Od PNky.sk

Raiffeisen banka pripravila pre obyvateľov miest a obcí na Slovensku výzvu Gesto pre mesto, vďaka ktorej podporí lokálne aktivity sumou 1000 eur. Z prihlásených projektov v jednotlivých mestách vybrali ľudia venujúci sa verejnej činnosti skupinu prospešných návrhov, za ktorú môže hlasovať verejnosť. O finančné prostriedky sa uchádzajú aj štyri organizácie z Piešťan a okolia, pričom podporiť môžte napríklad Festival Paličkovanej čipky, knižnicu na Základnej škole Mojmírova, ale aj ozvučenie divadla či program zameraný na podporu čítania. Zahlasovať môžte do 31. decembra. 

5c14693d3348e98e647ba97a5b29e7d0

Najviac hlasov má momentálne projekt s názvom „5ka rada číta“, ktorý doteraz podporilo 418 ľudí. Finančné prostriedky chce škola použiť na nákup knižiek a materiálno-technologického zabezpečenia knižnice. Druhá priečka s 165 hlasmi patrí Festivalu čipky Krakovany 2017, organizovanému občianskym združením Bábence. Peniaze by boli v tomto prípade použité na honoráre za umelecké výkony počas festivalu paličkovanej čipky s medzinárodnou účasťou.

25bf7e155f370493e4741d595eac3525

Projekt Ozvučené divadlo, ktorý chce realizovať Divadlo Dobreta má zabezpečiť materiálno-
-technické vybavenie. Divadelníci stihli za štyri roky existencie nacvičiť hry ako Malý princ, Mrázik, Vianočná koleda, Neberte nám princeznú a Z dreva vyrezané. O peniaze sa prostredníctvom výzvy uchádza aj Základná škola z obce Veľké Kostoľany, ktorá by ich chcela využiť na podporu čítania. Ak vám je niektorý z projektov blízky, určite neváhajte a venujte mu svoj hlas.

-lt/Zdroj: Gesto pre mesto-