Auto potrebuje vašu pozornosť, vyhnete sa prievanu v peňaženke

22. apríla 2013 Off Od PNky.sk

Po dlhej zime, ktorá nie a nie odísť, prišla vytúžená jar. Čaká nás nielen veľké jarné upratovanie, držanie diéty, aby sa človek nebál vytiahnuť plavky zo skrine, ale mali by sme si nájsť čas aj príprave auta na letnú sezónu. Ak mu doprajeme kvapku pozornosti, vyhneme sa nepríjemným prekvapeniam po zimnej prevádzke. Starostlivým prístupom k drobným potrebám predĺžime jeho životnosť s relatívne malými výdavkami skôr, ako stihnú nečakane spôsobiť väčšie bolesti hlavy a prievan v peňaženke.

A na čo sa teda po zime zamerať?

Stierače a svetlá. Zásada „vidieť a byť videný“ platí v každom ročnom období. Posypový materiál, soľ, námraza a striedanie teplôt poškodzujú gumičky stieračov. Stierače trpia a v prípade, ak zanechávajú fľaky na skle, je čas ich vymeniť. Deravé cesty spôsobujú aj otrasy, ktoré môžu uvoľniť uchytenie svetiel, prípadne vychýlenie paraboly a teda svetelného kužeľa. V bláznivom, niekedy upršanom aprílovom počasí iste oceníte, že ste nezanedbali návštevu servisu.

w_MG_4067

Kvapaliny. Brzdová kvapalina, chladiaca zmes, olejová náplň a v neposlednom rade aj zmes do ostrekovačov sú ako pre auto, tak aj pre vás, životne dôležité. Bez nich auto nepôjde a nedá sa presvedčiť ani pekným slovom. Tieto náplne treba pravidelne vymieňať a dopĺňať. Zanedbanie môže viesť k veľmi drahým poškodeniam vozidla.

Umytie a čistenie. Veľa agresívnej posypovej soli na karosérií, podvozku, aj kolesách autu škodí a preto je potrebné zbaviť sa jej. „Kvitnúca“ karoséria nikoho nepoteší a o hrdzou zničených podvozkových častiach nehovoriac. Mechanické nečistoty z interiéru odstránite dôkladným vyčistením a vyhnete sa škrabancom na plastoch. Pokojne autu doprajte aj osviežovač, alebo parfém. Príjemne doplní príchod jari.

w_MG_4083

Prezutie, vyváženie, geometria. S prezúvaním sa nemusíte ponáhľať. Tu je lepšie naozaj počkať až kým sa zima naozaj vyblázni do posledného dychu. Až keď sú denné, ale najmä nočné teploty vyššie ako 7°C, rezervujte si termín vo svojom obľúbenom servise. Ak máte možnosť, skontrolujte si hĺbku dezénu. Odporúčame viac ako 3 mm, aby bol dezén pneumatiky plne funkčný. Vyváženie a prípadne kontrola, či nastavenie geometrie predídu tomu, aby sa pneumatiky opotrebovávali nerovnomerne, alebo sa vozidlo správalo na ceste nervózne.

w_MG_4070

Podvozok. Naše inak malebné, ale túto zimu výnimočne deravé cesty, plné výtlkov dali zabrať najmä čapom riadenia, čapom na ramenách a vzperám stabilizátora. V lepších servisoch vám pri prezúvaní na zdvihákoch váš podvozok šikovný mechanik prehliadne za pár minút a odporučí opravu, ak je potrebná.

Brzdy. Už samotné slovo hovorí za všetko. Brzdy rozhodne nie je vhodné podceňovať. Soľ a následná korózia skracuje ich životnosť. Návšteva servisu, ale vaše otázky zodpovie.

Klimatizácia a čistý vzduch. Vyčistenie klimatizácie a výmena kabínového filtra je len krokom k pohode, ktorú vám vie vaše auto dopriať. Nie je to nevyhnutné, ale alergici určite uvítajú aj túto drobnosť.

 

Kompletná servisná prehliadka teraz iba za 5eur!

 

w_MG_4101

 

Servisné centrum RTauto s vynikajúcim vybavením vám momentálne ponúka kompletnú servisnú prehliadku vášho auta iba za 5 eur. Odborní mechanici prehliadnu všetko dôležité a povedia vám čo treba robiť. Ceny vám vrásky robiť nemusia. V RTauto sú naozaj férové.

Objednajte sa už teraz!

Tel. 0910 108 108, 033/ 381 15 35

banner_RTAuto.eps

Zdroj: PR RTauto