KoktailReklama

Aqua orient dance na Slovensku okrem Piešťan nenájdete

By 28. septembra 201021 novembra, 2011No Comments

Viete čo je aqua orient dance? Podľa slov v názve, isto iste tušíte o čo ide. Je to orientálny tanec vo vode, ktorý vraj je vynikajúcou a zábavnou formou cvičenia, ktoré spája výhody efektívneho posilnenia svalov s minimálnym zaťažením kĺbov a srdca. Tancovanie vo vode je určené pre všetky ženy, všetkých vekových kategórií a nie je podmienené, aby človek bol plavcom, nakoľko sa cvičí, či vlastne tancuje, vo vode maximálne po hruď.

[singlepic id=4677 w=320 h=240 float=left]Piešťany sú jediným mestom na Slovensku, kde si takýto tanec môžete dopriať. Orientálny tanec má sám o sebe veľmi pozitívne účinky na telo po zdravotnej i duševnej stránke. Inštruktorka Irén Nerife Hlinková vysvetľuje: „Pri auqa orient dance je srdce menej namáhané ako pri cvičení na suchu, kĺby sú vďaka nadľahčeniu tela vodou taktiež zaťažované oveľa menej. Pri pohybe vo vode sa zapájajú aj hlbšie uložené svaly tela, ktoré by ste pri bežnom cvičení nikdy neposilnili. Zlepšuje sa stabilita a koordinácia pohybov, zvyšuje sa svalová sila, flexibilita a vytrvalosť tela.“ Podľa nej je taktiež veľmi dôležité navodenie psychickej pohody, ktorú cvičenie dodáva a napomáha zvýšiť sebavedomie.

Prvé cvičenie v tejto sezóne sa uskutoční v nedeľu 3. októbra o 19.00 h v bazéne Hotela Park v Piešťanoch. Keďže je počet účastníkov limitovaný kapacitou bazénu, je potrebné vopred sa prihlásiť. Daľšie informácie nájdete na plagátiku.

[singlepic id=4676 w=400 h=400 float=center]

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972