Počas víkendu 6. – 7. októbra sa na hrade Beckov už po siedmykrát uskutoční veselý Tekvicový festival. Nie len deti, ale i dospelí sa môžu vrátiť do detských čias a spomenúť si ako kedysi doma vyrezávali svetlonosov.

Tekvice budú pre návštevníkov pripravené a taktiež nástroje na vyrezávanie. Fantázii sa, ale medze nekladú a doplnky na zdobenie si so sebou môžete priniesť. Vyrezávať tekvice môžete v sobotu i nedeľu. Najkrajšia tekvica bude ocenená.

Tento rok je  pripravených hneď niekoľko noviniek. Počas dňa sa môžete zapojiť do pátracej hry (na štarte však musíte vyrezať tekvicu :-).

Na hornom hrade je pripravená výstava Dušičky, Sviatok všetkých svätých, Halloween … aký je medzi nimi rozdiel? Spoznajte zvyky a tradície v rôznych kultúrach sveta. Priučte sa a zabavte súčasne. Výstava potrvá až d 31.10.2018.

V sobotu vás o 19.00 čaká prekvapenie v podobe večernej prehliadky hradu s lampášmi, sviečkami a baterkami. Hrad bude vyzdobený svetlonosmi a sprievodca vás prevedie legendami spojenými s obdobím sviatkov okolo 1. novembra. Na záver budete môcť zapáliť symbolicky sviečku na pamiatku zosnulých.

Hrad je oba dni otvorený od od 9.00 do 17.00 h, plus v sobotu sa koná spomínaná večerná prehliadka o 19.00 h.

-inf-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972