Je správne, aby sa aktivisti angažovali vo verejnej správe? Nesupluje aktivizmus zodpovednosť samospráv? Na tieto a ďalšie otázky budú hľadať odpovede dňa 21. októbra v klube ŽiWell v Piešťanoch v diskusii s názvom “Aktivista primátorom?”  kandidáti na primátorov, ktorí vyšli z občianskych iniciatív.

Okrem piešťanského kandidáta Tomáša Hudcoviča – Spoločne pre Piešťany, pozvanie organizátorov prijaliPeter Bročka – Lepšia TrnavaMiroslav Kollár – Lepší HlohovecJuraj Smatana – občiansky aktivista Považská Bystrica. Do debaty sa zapoja aj zástupcovia mimovládnych organizácií Ctibor Košťál – Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť, Peter Kunder – Aliancia Fair – Play.

diskusia aktivisti

REKLAMA

kia akcia

Cieľom diskusie je prezentovať verejnosti, že v politike čoraz viac dochádza k situáciám, že aktivisti a zástupcovia tretieho sektora sa chcú angažovať v správe vecí verejných. Diskutujúci budú hovoriť aj o tom, prečo sa tak vlastne deje a čo môže tento smer ovplyvniť, budú sa venovať aj otázkam, či má verejnosť možnosť ovplyvniť rozhodovanie miestnych politikov,  či má zmysel participatívny rozpočet a ako je to s transparentnosťou a apolitickosťou samospráv.

 (Zdroj: Tlačová správa)

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972