Koktail

Ako si doma vyrobiť papier

By 5. mája 2011No Comments

Na potrebu recyklácie odpadu chceli Piešťancov upozorniť aktivisti pod hlavičkou ekologickej organizácie Greenpeace. Na Námestí slobody si rozložili malý stánok a učili okoloidúcich vyrábať papier.

[singlepic id=13154 w=320 h=240 float=left]Zastavovali sa pri nich najmä žiaci a študenti. Lákalo ich totiž zobrať si domov vlastnoručne vyrobený papier, ktorý sa dá potom využiť napríklad na zhotovenie originálnych obrazov.

Recyklácia starého papiera je jednoduchá – netrhané alebo skartované noviny zmiešame s vodou necháme 24 hodín odstáť a potom rozmixujeme. Hmotu vylisujeme, dozdobíme napríklad kvetmi. Musí dva dni schnúť a nový papier je hotový.

Pozrite si videonávod:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n3LlMptkmuY[/youtube]

Podľa Greenpeace neexistuje žiadny dôvod, prečo by sme nemali triediť odpad. Triedením pomáhame životnému prostrediu aj sebe – v ekonomickej, sociálnej aj zdravotnej oblasti. Recyklácia zvyšuje zamestnanosť, znižuje cenu výrobkov, odpadajú náklady na zneškodnenie odpadov. Realizácia triedeného zberu tiež pomáha vychovávať ľudí a formovať ich vzťah k životnému prostrediu.

[nggallery id=702]

autor: mac

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972