Connect with us

Koktail

Ako si doma vyrobiť papier

Published

on

Na potrebu recyklácie odpadu chceli Piešťancov upozorniť aktivisti pod hlavičkou ekologickej organizácie Greenpeace. Na Námestí slobody si rozložili malý stánok a učili okoloidúcich vyrábať papier.

[singlepic id=13154 w=320 h=240 float=left]Zastavovali sa pri nich najmä žiaci a študenti. Lákalo ich totiž zobrať si domov vlastnoručne vyrobený papier, ktorý sa dá potom využiť napríklad na zhotovenie originálnych obrazov.

Advertisement
Hello GPT

Recyklácia starého papiera je jednoduchá – netrhané alebo skartované noviny zmiešame s vodou necháme 24 hodín odstáť a potom rozmixujeme. Hmotu vylisujeme, dozdobíme napríklad kvetmi. Musí dva dni schnúť a nový papier je hotový.

Pozrite si videonávod:

Advertisement
Hello GPT

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n3LlMptkmuY[/youtube]

Podľa Greenpeace neexistuje žiadny dôvod, prečo by sme nemali triediť odpad. Triedením pomáhame životnému prostrediu aj sebe – v ekonomickej, sociálnej aj zdravotnej oblasti. Recyklácia zvyšuje zamestnanosť, znižuje cenu výrobkov, odpadajú náklady na zneškodnenie odpadov. Realizácia triedeného zberu tiež pomáha vychovávať ľudí a formovať ich vzťah k životnému prostrediu.

Advertisement
Hello GPT

[nggallery id=702]

autor: mac

Advertisement
Hello GPT

 

Advertisement
Hello GPT

Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články