Akcia PKP, týkajúca sa obnovy Prírodného kina v Piešťanoch, opäť pokračuje, pomôcť môžete už v túto sobotu 21. mája. Počas zimných mesiacov až do začiatku jari dobrovoľníci ohobľovali  na píle v Moravanoch nad Váhom 600 dosiek, z ktorých budú nové lavice. Areál kina je zatvorený od roku 2008, odkedy postupne chátral a toto krásne miesto neslúžilo svojmu účelu. Aktivisti na čele s Michalom Fialom začali priestor v spolupráci so Službami mesta Piešťany a Mestským kultúrnym strediskom približne pred rokom obnovovať a brigád sa odvtedy zúčastnila viac ako stovka obyvateľov mesta. Ak chcete svojou trochou pomôcť, určite sa pridajte, brigáda bude prebiehať od 9:00 do 13:00 a po jej skončení je pripravená pre všetkých chutná kapustnica.

maj brigada PKP

V sobotu je na pláne hrabanie listov a pokosenej trávy, obkopanie nosníkov na lavičky, natieranie kovových konzol, nakladanie lístia na vlečku traktora a poznášanie konárov.
Časový harmonogram:
9.00 zraz
9.05 školenie BOZP
9.20 rozdelenie úloh
13.30 kapustnica v Žiwli.

Aby organizátori vedeli koľko náradia a kapustnice pripraviť, prihlásiť sa môžete cez správu  na FB Prírodné kino. Ak máte možnosť priniesť si rukavice, štetec, hrable, motyku, lopatu, kliešťe na konáre, či fúrik, uľahčíte tým organizátorom prácu.

-lt/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972