Happymániu, ktorá zasiahla celý svet, sa rozhodli kreatívne využiť ako prezentačné video aj v  Základnej škole na Brezovej ulici v Piešťanoch. Do prípravy sa zapojili všetci – učitelia, žiaci, zamestnanci a vytvorili si tak zaujímavo neformálnu vizitku.

[vimeo]http://vimeo.com/104014834[/vimeo]

Ako hovorí riaditeľka Bronislava Fačkovcová, chceli predstaviť základnú školu ako miesto radosti a hravosti detstva: „Deti majú dôvod, prečo sa tešiť do školy, napríklad na stretnutie s kamarátmi, na dukátové buchtičky k obedu…Škola  nie je iba o učení a aj my dospelí by sme si mali občas vniesť do života trochu tejto detskej hravosti.“  Radosť im priniesla už samotná príprava „happy“ videa, deti vymýšľali, spolu s učiteľkami nacvičovali tance a scénky. „Vznikla z toho všeobecná tvorivosť,“ pokračuje riaditeľka, „napríklad som vymyslela, že budem sledovať školníka za sochou a on na to vraví, že by som mu mala ukradnúť kosačku. Tak sme sa všetci zapájali, kreativita sa šírila a myslím, že s výsledkom môžeme byť spokojní.“

S nápadom použiť Happy od Pharella Williamsa prišiel syn pani učiteľky, ktorá má v tomto roku na ZŠ Brezová prváčikov, Matej Jančár. So školou už predtým spolupracoval na dvoch projektoch, preto ho oslovili aj na prípravu kreatívneho promo videa.. „Videl som na internete, že happymánia sa rozmohla a slúži nielen na prezentáciu miest , tak som ju navrhol  vedeniu školy a môj nápad sa im zapáčil,“ spomína.  Príprava projektu trvala asi dva mesiace a samotné video natáčali v posledný týždeň školského roka. „Samozrejme, že sme použili aj improvizáciu, napríklad scéna, v ktorej dievčatá rozhadzujú papiere po dlážke vznikla za pochodu,“ dopĺňa autor prezentačného videa.

Happymániu v podaní ZŠ Brezová nájdete na stránke školy a hoci pôvodným zámerom autora nebolo jej verejné šírenie, v súčasnosti ju Piešťanci hromadne „lajkujú“ na facebooku.  A majú na to dôvod – prezentácia je naozaj vtipná a šíri dobrú náladu rovnako ako originál od Pharella Williamsa.

(ad) 

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972