365 tvárí Piešťan, dnes pribudla šesťdesiata

365 tvárí Piešťan, dnes pribudla šesťdesiata

1. marca 2018 Off Od PNky.sk

Dnes ste si na Instagrame 365_tvari_piestan mohli pozrieť šesťdesiatu tvár nášho mesta. Je ňou Luboš. Celkovo ich bude 365. Za projektom stojí fotograf Martin Ričány, ktorý verí, že aj toto je jedna  možných zaujímavých prezentácií mesta, kde sa narodil, a ktoré má rád.

„365 tvárí Piešťan je to fotoprojekt, v ktorom budem počas celého roka fotiť tváre ľudí Piešťan. Obyvateľov, tých, ktorí tu pracujú, ale aj návštevníkov. Sú to bežní ľudia, ktorí tvoria atmosféru tohto mesta. Prvý portrét bol uverejnený na začiatku roka a posledný bude na Silvestra,“ vysvetľuje Martin Ričány. Všetky portréty budú fotené na ulici a budú mať čiernobiele prevedenie. Na Instagrame bude uverejnená každý deň jedna fotografia.

Autor plánuje počas roka po každom mesiaci pripraviť tablo, ktoré bude verejné a na konci projektu by chcel vytvoriť veľkorozmernú koláž – mozaiku z 365 fotkami, ktoré vytvoria nápis PIEŠŤANY, alebo niečo spojené s našim mestom, kde by sa všetci vedeli nájsť.

„Tento projekt je len moja iniciatíva a zábava, ktorá vznikla na základe toho, že rád fotím
a keďže som rodák z Piešťan, mám rád toto mesto. Pevne verím, že to bude aj forma prezentácie mesta Piešťany. Ďakujem všetkým, ktorí sa už zapojili a takisto aj ostatným, ktorí budú súčasťou tohto príbehu,“ dodáva M. Ričány.

-th- Foto: M. Ričány