Klub mladých turistov a Klub slovenských turistov Telovýchovnej jednoty Bezovec pripravuje na 24. marca už 62. ročník podujatia 100 jarných kilometrov. Touto akciou sa už tradične otvára jarná a letná turistická sezóna. Na Ahoji budú pre deti pripravené športovo zábavné súťaže a uskutoční sa tiež voľba kráľovnej jari Vesny.

Pešiu trasu si môžete vybrať podľa svojich schopností. Pripravené sú tri. Najkratšia má 8 km (Piešťany – Banka – Ahoj – Piešťany), stredná 15 km (Piešťany – Ahoj – Havran – Ahoj – Piešťany) a najdlhšia 20 km (Piešťany – Bakchus Villa – Havran – Čertova pec – Plešiny – Ahoj – Piešťany). Ak sa chcete odštartovať 100 jarných kilometrov na bicykli, trasu si môžete zvoliť individuálne.

Prezentácia účastníkov akcie sa uskutoční od 11.00 h do 13.00 h na Ahoji v hornom sedle pri pamätníku Jána Moravčíka.  Tu sa uskutočnia tiež športovo-zábavné súťaže pre deti a mládež ako i voľba kráľovnej jari Vesny. Pre deti bude pripravené tiež malé občerstvenie a pre uzimených ohník. Na Ahoji obdrží každý účastník diplom a drevenú upomienkovú medailu. Na víťazov súťaží čakajú diplomy a ceny.

Štartovné je 0,40 eur, pre deti a dôchodcov 0,20 eur a pre registrovaných turistov 0,30 eur.

-inf-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972