História

Vedeli ste, že… Zakladateľ Davis cupu navštívil Piešťany

By 18. novembra 2012No Comments

Presne pred 80 rokmi pricestoval do Piešťan slávny tenista Dwight Davis, aby na Kúpeľnom ostrove otvoril dnes už neexistujúci tenisový dvorec.

[singlepic id=37400 w=320 h=240 float=right]Dwight F. Davis podľa dobovej tlače prebýval v piešťanských kúpeloch spolu so svojou dcérou Helen v júli a auguste roku 1932. Svojho času najlepší americký tenisový hráč je známy ako zakladateľ Davis cupu. Dodnes trvajúcu tradíciu medzinárodnej tenisovej súťaže založil už v roku 1900. Pomenovanie po ňom dostala až neskôr, keď do nej daroval svoj slávny pohár.

Davis a jeho dcéra boli ubytovaní v hoteli Thermia Palace. Helen, ktorá sa neskôr vydala za britského veľvyslanca v USA, v kúpeľoch podstúpila liečebnú kúru s využitím piešťanského bahna. Dwight F. Davis zaznamenal aj úspechy v politike. V rokoch 1925-1929 bol ministrom vojny USA.

Zaujímavosťou je, že na tenisovom dvorci, ktorý v Piešťanoch otváral Dwight Davis, si neskôr zahral aj Harry Hopman. Hopmanov pohár sa dodnes hrá v Pethe v Austrálii a spolu s Dominikom Hrbatým ho v roku 2009 získala piešťanská rodáčka Dominka Cibulková.

Text: mp Foto: wikipedia.org

REKLAMA

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972