BlogyJán Derďák

Úvaha k zastupiteľstvom diskutovanej téme „Výstavba domov Lodenica“

By 2. júna 2014No Comments

Pred pár dňami  som  pozerajúc  záznam zo zasadnutia mestského zastupiteľstva  so záujmom zaregistroval  aj diskusiu našich poslancov k téme „Lodenica“  a takpovediac som sa iba utvrdil v presvedčení, že nemusíme mať obavy –  nič razantné (kvalitatívne) sa v Piešťanoch nemôže zmeniť. Zmeniť  – teda k lepšiemu. Uvediem iba rozhodujúce dve skupiny argumentov:

lodenica1. Investorom ponúkaná  „akcia“  bude znamenať pre Piešťany vyšší príjem do mestského rozpočtu  a mesto si bude môcť (to zvýšenie!) dovoliť  minúť  ….. no, diskusia pomerne okato dávala najavo, že o čo ide. V žiadnom prípade o zachovanie charakteru mesta, nedajboh o nárast parkovej plochy, alebo plochy, ktorá by pomohla navrátiť  (  ako jeden z niekoľkých  možných pokusov,  aj to už dosť ťažko) mestu stratené pozície.

2. Pri zdôvodňovaní „za“  sa pospomínali náhodné fragmenty  z rozširovania  iných miest, ktoré sú charakteristické iným rozvojovým , alebo vývojovým procesom a niektoré „za“ aj počtom obyvateľstva  porovnateľným  aj s celým  Slovenskom potvrdzujúc  onú metódu, známu hlavne z vyššej slovenskej politiky –  treba nájsť  (a použiť) vždy taký argument, aby podporil návrh.  Aj keď iba chabo súvisí s predmetom.

Záver?!:  Pokiaľ mesto nebude hospodáriť tak,  aby  ( v učebniciach sa to tiež tak píše)   intenzívne využívalo vlastné prednosti,  ale bude iba špekulovať, ako získať „ľahšie“  a pokiaľ možno  jednoduchšie ďalšie potrebné finančné prostriedky , aj za cenu zmeny charakteru  mesta – potom cesta „za každú cenu“ môže mať  hádam pre časť obyvateľstva opodstatnenie.  Zdôvodňovať ekonomiku tohto mesta nárastom výstavby iba tým, že tam bude nová „dedina“ pokladám za amatérsky blud a podobné kroky  nie vpred, ale  prinajlepšom  iba „do kruhu“.

Autor: Ján Derďák

REKLAMA

FDS2014_banner700x600_def1

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972