Connect with us

Andrej Klapica

Piešťany také aké sú

Published

on

Sami Piešťanci hovoríme o Piešťanoch, že sa tu nič nedeje.

Veľakrát ten dojem máme preto, že očakávame od nášho svetoznámeho kúpeľného mesta rôzne akcie, ktoré by nám spríjemňovali život v Piešťanoch. Keby sme bývali napr. v Bánovciach nad Bebravou, ani vo sne by nám nenapadlo, že by sme očakávali každý mesiac niečo nové, zábavné.

Lenže obyvateľ Piešťan je náročný. (V okolí sa o Piešťancoch hovorí, že sú výnimoční.) Piešťanci chcú: veľa pre mladých, ale nie príliš hlučné, aspoň trošku pre dôchodcov, ale nie príliš nudné, niečo pre deti a rodiny, niečo športové, duchovné, kultúrne a taktiež intelektuálne. Okrem toho súrne chceme plaváreň a rovné cesty. Ale nadôležitejšie: všetci chceme, aby Piešťany boli opäť svetoznáme.

Nie je toho málo a pracovníci mestského úradu sa často riadne zapotia, aby každému aspoň trochu vyhoveli.

V týchto dňoch si mesto zaslúži pochvalu. Piešťany sa dostávajú na stránky zahraničných novín. Dokonca na iných kontinentoch. Dvakrát sú udalosti z Piešťan vysielané v celonárodnej televízii. Piešťanom sa totiž podarilo usporiadať svetový šampionát chlapcov do 18 rokov v hokeji, ktorým momentálne žijú. Pochvala patrí nielen zástupcom mesta, ale aj vedeniu zimného štadióna.

Je to výsledok dlhodobej dobre vykonanej práce.

V Piešťanoch nemusíme mať najexkluzívnejšie podujatia, musíme predsa niečo nechať aj Bratislave a Košiciam. Ale je správne, ak obyvatelia od mesta očakávajú, že z hladiska atraktívnosti, budú na Slovensku najmenej číslo 3.

Na záver ešte poznámka pre nemilovníkov hokeja. Je pravda, že v Piešťanoch sú aj iné športy, ktoré dosahujú vynikajúce výsledky. Nezúfajme, možno o pár rokov tu budeme mať svetový šampionát napríklad v basketbale alebo v plávaní.

Autor: Andrej Klapica

Continue Reading

Andrej Klapica

Voľby 2014 – komentár

Published

on

By

Na úvod sa chcem poďakovať všetkým voličom, ktorí mi dali svoj hlas, či už na primátora alebo na (viac…)

Continue Reading

Andrej Klapica

Dublin 2014

Published

on

By

Minulý týždeň som sa zúčastnil na zasadnutí Európskych pravicových strán v Írskom Dubline. Keďže viac Piešťancov (viac…)

Continue Reading

Andrej Klapica

Krajinský most – hľadajme riešenie pre ľudí

Published

on

By

V tomto týždni, na základe uverejnenia článku jedného poslanca VÚC, sa opäť rozvírila téma (viac…)

Continue Reading

Reklama

Populárne články