Connect with us

Andrej Klapica

Piešťanské festivaly

Published

on

Priznávam, že počas posledných rokov som sa dosť kriticky vyjadroval k festivalom v Piešťanoch. Tento rok máme za sebou už tri a zatiaľ musím zakaždým pochváliť usporiadateľov. Je vidieť určitý krok, ktorý urobili v ústrety voči obyvateľom, aby prítomnosť týchto festivalov neznižovala pohodlie tých, ktorí sa na nich nechcú zúčastniť.

Dokonca ja ako „neprajník“ festivalov musím uznať, že niektoré do Piešťan dokonca patria. Napríklad tentotýždňový festival TopFest plus so skupinou Guns N´ Roses je lákadlom hlavne pre ľudí, ktorí si chcú vypočuť túto svetoznámu kapelu a nejdú na festival s „bočnými úmyslami“ (napr. poriadne sa „zoťať“.) Taktiež musím uznať, že festival Grape, o ktorom odborníci tvrdia, že po Pohode je to najlepší Slovenský festival, do Piešťan určite patrí.

Na Piešťany som citlivý. Chcem, aby pred očami Slovákov a cudzincov vyzerali stále „výnimočne“ a zároveň aby sa domácim v nich dobre žilo. Preto sa teším, keď sa v Piešťanoch konajú výnimočné veci, nie len také „radové“.

Koniec koncov, možno čiastočne aj vďaka týmto festivalom máme momentálne celoslovensky známe hudobné hviezdy práve z nášho mesta: Rytmusa a Ega.

Autor: Andrej Klapica

Continue Reading

Andrej Klapica

Voľby 2014 – komentár

Published

on

By

Na úvod sa chcem poďakovať všetkým voličom, ktorí mi dali svoj hlas, či už na primátora alebo na (viac…)

Continue Reading

Andrej Klapica

Dublin 2014

Published

on

By

Minulý týždeň som sa zúčastnil na zasadnutí Európskych pravicových strán v Írskom Dubline. Keďže viac Piešťancov (viac…)

Continue Reading

Andrej Klapica

Krajinský most – hľadajme riešenie pre ľudí

Published

on

By

V tomto týždni, na základe uverejnenia článku jedného poslanca VÚC, sa opäť rozvírila téma (viac…)

Continue Reading

Reklama

Populárne články