Andrej KlapicaBlogy

Piešťanské festivaly

By 13. júla 2012No Comments

Priznávam, že počas posledných rokov som sa dosť kriticky vyjadroval k festivalom v Piešťanoch. Tento rok máme za sebou už tri a zatiaľ musím zakaždým pochváliť usporiadateľov. Je vidieť určitý krok, ktorý urobili v ústrety voči obyvateľom, aby prítomnosť týchto festivalov neznižovala pohodlie tých, ktorí sa na nich nechcú zúčastniť.

Dokonca ja ako „neprajník“ festivalov musím uznať, že niektoré do Piešťan dokonca patria. Napríklad tentotýždňový festival TopFest plus so skupinou Guns N´ Roses je lákadlom hlavne pre ľudí, ktorí si chcú vypočuť túto svetoznámu kapelu a nejdú na festival s „bočnými úmyslami“ (napr. poriadne sa „zoťať“.) Taktiež musím uznať, že festival Grape, o ktorom odborníci tvrdia, že po Pohode je to najlepší Slovenský festival, do Piešťan určite patrí.

Na Piešťany som citlivý. Chcem, aby pred očami Slovákov a cudzincov vyzerali stále „výnimočne“ a zároveň aby sa domácim v nich dobre žilo. Preto sa teším, keď sa v Piešťanoch konajú výnimočné veci, nie len také „radové“.

Koniec koncov, možno čiastočne aj vďaka týmto festivalom máme momentálne celoslovensky známe hudobné hviezdy práve z nášho mesta: Rytmusa a Ega.

Autor: Andrej Klapica

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972