Connect with us

Andrej Klapica

Blog Andreja Klapicu: Oznam

Published

on

Milí obyvatelia Piešťan,

upozorňujeme, že počas nasledujúceho víkendu sa na Piešťanskom letisku uskutoční festival. Z tohto dôvodu predpokladáme zvýšenú hlučnosť, s veľkou pravdepodobnosťou aj v nočných hodinách, zvýšený pohyb mladých ľudí po meste a znečistenie priestorov v okolí letiska. Prosíme Vás o pochopenie. Za prípadné vzniknuté nepohodlie vo vašich príbytkoch z dôvodu konania festivalu sa ospravedlňujeme.

Mesto Piešťany

Takýto, alebo podobný oznam zo strany mesta mi chýba. Oznam, z ktorého by bol badať záujem mesta o to, aby sa tu jeho obyvatelia cítili príjemne.

Ide koniec týždňa a v piatok večer by som si rád posedel v záhradke, vychutnával letnú vôňu ovzdušia a v tichu odpočíval. V sobotu večer by som chcel pozvať priateľov na posedenie v altánku. Pravdepodobne nič z toho sa nebude dať uskutočniť. Prečo? Lebo bude festival! Hluk pri poslednom festivale bol neznesiteľný. Tak ako aj počas iných „našich“ festivalov budem musieť zostať v dome za poriadne zatvorenými oknami, aby sa ku mne nedostala tá vtieravá masa zhutneného hluku bubnov, gitár a revu.

Asi mi chýba trochu tolerancie… Ale na druhej strane prečo by som mal skoro každý víkend tolerovať zábavu dvadsať ročných, ktorí v pohode dospia to, čo cez víkend zameškali, lebo nemusia ísť do práce, alebo napr. starať sa o rodinu? A vôbec, kto tu stále povoľuje narúšanie nočného pokoja? Doteraz som považoval Piešťany za pokojné kúpeľné mesto. Je síce pravda, že len z kúpeľných hostí asi nevyžijú a možno budú musieť zameranie svojho cestovného ruchu diverzifikovať a robiť niečo, čo sem pritiahne viac návštevníkov. Najlepšie bohatých. No, uvidíme ako sa budú ďalej vyvíjať…

Sem tam je počuť, že v Piešťanoch sa nič nedeje. Asi to začuli aj kompetentní. Ale ak si myslia, že dokážu týmto neprajníkom, že v Piešťanoch sa niečo deje tým, že vytvoria hluk, tak je to „bída“.

Continue Reading

Andrej Klapica

Voľby 2014 – komentár

Published

on

By

Na úvod sa chcem poďakovať všetkým voličom, ktorí mi dali svoj hlas, či už na primátora alebo na (viac…)

Continue Reading

Andrej Klapica

Dublin 2014

Published

on

By

Minulý týždeň som sa zúčastnil na zasadnutí Európskych pravicových strán v Írskom Dubline. Keďže viac Piešťancov (viac…)

Continue Reading

Andrej Klapica

Krajinský most – hľadajme riešenie pre ľudí

Published

on

By

V tomto týždni, na základe uverejnenia článku jedného poslanca VÚC, sa opäť rozvírila téma (viac…)

Continue Reading

Reklama

Populárne články