Andrej KlapicaBlogy

NEKA

By 7. decembra 20128 decembra, 2012No Comments

Stalo sa trendom, že mimoriadne úspešný politický prístup je Nezávislý kandidát. Nezávislý kandidát je zárukou toho, že nebude hlasovať, ako hovorí Matovič: „Ako cvičené opice.“

Tak by nemali hlasovať všetci poslanci, ale od Nezávislého kandidáta sa to očakáva ešte viac, lebo vieme, že jednotlivé politické strany majú tendenciu nájsť spoločný konsenzus a zahlasovať rovnako za nejakú vec. Na tento konsenzus sa apriori nemôžme hnevať, pretože politická strana zoskupuje ľudí rovnakého zmýšľania a teda je prirodzené, že napr. Smeráci zahlasujú za sociálne istoty, Saskári za liberálnejšie veci, kdežto Kádeháci za hodnoty a Most-Hidáci za presadzovanie výhod pre menšiny. Poslanci týchto politických strán sa môžu zoskupovať do „poslaneckých klubov“. Na takom poslaneckom klube sa študuje materiál, ktorý sa bude prerokovávať na zastupiteľstve a v týchto kluboch sa zároveň môže zvoliť stratégia hlasovania. Čiže či pri hlasovaní na zastupiteľstve „zdvihneme ruku“, alebo nie.

Ale našťastie, aj v Piešťanoch máme NEKA. Čiže ľudí, ktorí hlasujú podľa vlastného svedomia a presvedčenia. Teda aspoň tak by hlasovať mali. Lenže keď sa NEKA zoskupia do poslaneckého klubu, tak sa sloboda rozhodnutia každého jednotlivého nezávislého kandidáta rapídne znižuje. Pretože práve na poslaneckom klube nezávislých môže prísť k určitým odporúčaniam ako by mal človek zahlasovať. Dajme tomu, že ešte aj toto by sa dalo zniesť, ale keď po hlasovaní, na ktorom sa nezahlasuje tak ako „bolo odporučené“, sa preukáže akási nespokojnosť zo strany ostatných poslancov poslaneckého klubu, tak toto môžeme považovať za neprípustné obmedzovanie slobody jednotlivých nezávislých poslancov. No a na tomto následne padajú všetky tie predvolebné nezávislé sľuby kandidátov NEKA, pretože ich volíme ako skutočne nezaťažených ľudí, ktorí ale nakoniec takí nie sú.

Z toho dôvodu vysoko vyzdvihujem odvahu poslanca Dubovského a poslanca Brnu, že dokázali opustiť poslanecký klub AZ.

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972