My Piešťany – second camp – Day 5

My Piešťany – second camp – Day 5

15. augusta 2014 Off Od

Po New Yorku a Prahe má svoj blog s portrétmi a príbehmi ľudí aj naše mesto. Vytvárajú ho deti 

účastníci letného kurzu My Piešťany jazykovej školy Skypers.

IMG_3238

Dnes bol posledný deň nášho kempu. Študenti mali veľa energie, takže väčšina z nich sa rozhodla ísť bicyklom na Lodenicu hľadať ľudí na rozhovory, zatiaľ čo iní išli do centra mesta.

Študenti dnes chceli zistiť, čo ľudia radi jedia, prečo boli dnes v Piešťanoch a čo plánujú robiť cez víkend. Preto si pripravili otázky na tieto témy. Tu sú príbehy a fotografie z dnešného dňa.

Today was the last day of our camp. The students had lots of energy so most of them decided to cycle to Lodenica to find people to interview, while the others went to the town centre.

Today they wanted to find out about what people like to eat, why they were in Piešťany today, and what they planned to do at the weekend. So we developed questions about these topics. Here are the photos and stories from today:

Peter:

Peter

To je Petra, má 36 rokov. Dnes na raňajky mala vajíčka  s chlebom a jej obľúbené jedlo je pizza. Petra prišla do Piešťan z Českej republiky. Dnes, keď som ju stretol, nakupovala  v centre mesta. Cez víkend sa sa vracia do Českej republiky so svojimi deťmi.

This is Petra, she is 36 years old. Today she had eggs with bread for breakfast, her favorite food is pizza. Petra came to Piestany from the Czech Republic. Today, when I found her, she was shopping in the town center. On the weekend she is going back to the Czech Republic with her kids.

 

 

 

Samuel:

Samuel

Toto je Lenka. Má 12 rokov. Jej obľúbené jedlo sú zemiaky a má rada športy. Tento víkend pôjde športovať.

This is Lenka. She is 12 years old. Her favourite food is potatoes and she likes sports. She will do some sports at the weekend.

 

 

 

 

 

 

Tim:

Tim

To je Zuzanna, ktorú som stretol v centre Pieštan. Bola na nákupoch. Má 46 rokov.  Dnes jedla chleba s rybacou pomazánkou a zeleninou. Jej obľúbené jedlo je kura so zeleninou.  Cez víkend si užije posledné dni s priateľmi, ktorí prišli na návštevu.

This is Zuzanna, a woman I met in the center of Piestany. She was in the center to do some shopping. She is 46 years old. Today she ate bread with fish spread and vegetables. Her favourite food is chicken with vegetables.  At the weekend she is going to enjoy the last day with friends who came for a visit.

 

 

 

Terezka:

Terezka

Dnes je posledný deň táboru. Boli sme na Lodenici. Stretli sme tam  Martina. Dnes jedol omeletu. Jeho obľúbené jedlo je guláš. Chodí sa sem korčuľovať každý deň. Cez víkend sem príde tiež, lebo sú tu Majstrovstvá Slovenska v kajakoch.

Today is the last day of our camp. We were in  Lodenica. We met Martin. He had an omelette for breakfast. His favourite food is goulash. He goes to Lodenica to skate every day. He is also going to Lodenica at the weekend, because the Slovak National Kayaking Championship will be held there.

Adam:

Adam

Dnes som bol na Lodenici a stretol som Maťa. Maťo má 12 rokov. Narodil sa v Piešťanoch. Jeho obľúbené jedlo je pizza. Cez víkend ide súťažiť na Majstrovstvá Slovenska v kajakoch.

I went to Lodenica today. I  met Maťo. He is twelve years old. He was born in Piešťany. His favourite food is pizza. He is going to take part in the Slovak National Kayaking Championship.

 

 

 

 

Michael:

Michael

V centre Piešťan bol otec s dcérou. Volal sa Slávo a čakal na svoju manželku. Miluje palacinky. Má 35 rokov a jedol zmrzlinu.  Cez víkend pôjde na ihrisko so svojimi deťmi.

In the centre of Piestany was a dad with his daughter. His name was Slávo and he was waiting for his wife. He loves to eat pancakes.  He’s 35 years and he was eating some ice cream. He’s going to go to the playground with his kids at the weekend.

 

 

 

 

Betka:

BetkaDnes je posledný deň v tábore. Boli sme na Lodenici. Stretli sme tam Mareka, ktorý práve raňajkoval chlieb so salámou. Jeho najobľúbenejšie jedlo je všetko domáce. Na Lodenici bol preto, lebo pomáhal pripravovať štartujúcich na Majstrovstvá Slovenska v kanoistike. Celý víkend strávi tu.

 Today is the last day of camp. We were in Lodenice. We met Marek. He had bread with sausage for breakfast. His favourite food is everything made at home. Marek was in Lodenica because he was helping starters to prepare for the Slovak National Kayaking Championship. He will be here all weekend.

 

Sebastian:

Sebastian

This is Juraj Tarr. His favourite food is potato salad and fried meat. He came here for the kayaking race. He is going to a wedding party at the weekend.

Toto je Juraj Tarr. Jeho obľúbené jedlo je zemiakový šalát a vyprážané mäso. Prišiel kvôli reprezentácií v kayakoch. Cez víkend je pozvaný na svadbu.

 

 

 

 

Hlasovanie bolo ukončené.