BlogySkypers

My Piešťany – second camp – Day 1

By 11. augusta 2014No Comments

Po New Yorku a Prahe má svoj blog s portrétmi a príbehmi ľudí aj naše mesto. Vytvárajú ho deti – účastníci letného kurzu My Piešťany jazykovej školy Skypers.

Dnes sme privítali ďalšiu skupinu študentov na náš kemp „My Piešťany. Skupiny je tentokrát medzinárodná, pretože sú v nej hosťujúci študenti z Ruska a Švédska. Dopoludnie sme strávili zoznamovaním sa a prácou na otázkach, ktoré sme chceli klásť počas popoludňajších interview. Dnešným cieľom bol Kúpeľný ostrov, kde mohli študenti stretnúť celé spektrum ľudí na interview. Tu sú najlepšie fotografie a príbehy dňa.

Today we welcomed another group of students to our My Piestany camp. The group is an international one this time, and includes students who are visiting from Russia and Sweden. We spent the morning getting to know each other and developing questions to ask in the afternoon. Today’s destination was Spa Island, where the students found a variety of people to interview. Here are their photos and stories from today:

IMG_3201

 

Betka:

Betka (1 of 1)

Toto je Monika a jej mama Marcela. Monika má 17 rokov a jej mama 40 rokov. Pochádzajú z Radkoviec. Monika sa narodila v Martine a Marcela v Čechách.

This is Monika and her mum Marcela. Monika is 17 years old and her mum is 40 years old. They are from Radkovce. Monika was born in Martin and Marcela in Cezch Republic.

 

 

 

Terezka:

Terezka (1 of 1)Toto je Andrea. Má 29 rokov. Pracuje na kúpeľnom ostrove ako záhradníčka. Narodila sa  v Piešťanoch a žije v Trebaticiach. Oh, aby som nezabudla, cíti sa dobre.

This is Andrea. She is 29 years old. She works as a gardener in Spa Island. She was born in Piešťany  and she lives in Trebatice. Oh, I can´t forget , she is feeling good.

 

 

 

 

Samuel:

Samuel (1 of 1)

Jozef je zo Slovenska a má 60 rokov. Žije 25 km od Piešťan v jednom malom meste ale pracuje v Piešťanoch 15 rokov a je SBS-kár. Pracuje na Kúpeľnom  ostrove a do Piešťan chodí len kvôli práci. Má rád každé jedlo, ale v lete hlavne víno  a zeleninu. Bol na dovolenke len doma, ale staral sa o svoju zeleninu a tak podobne.

Jozef is  from Slovakia and is 60 years old. He lives 25km from Piestany in a small town but he has worked in Piestany as a security guard for 15 years. He works at Spa Island in Piestany.  He likes all food but in summer mostly wine and vegetables. He spent his holiday just at home, taking care of his vegetable, etc.

 

Adam:

(Dnes bez fotografie dnes – Eva sa príliš hanbila)

Volá sa Eva. Má 48 rokov a dve deti. Žije na Slovensku a narodila sa v Partizánskom. V Piešťanoch je na dovolenke so svojou rodinou. Hovorí anglicky, slovensky a nemecky.

(No photo today – Eva was too shy)

Her name is Eva. She is forty eight years old. She has two children. She lives in Slovakia. She was born in Partizanske. She is in Piestany on holiday with her family. She speaks English, Slovak and German.

Michael:

Michael

Dnes som stretol staršiu pani v kúpeľoch. Bola to Češka, ktorá sa narodila na Slovensku, v Trenčíne. Cítila sa super, pretože bola šťastná, že je tu zase. Volá sa Dáša Nováková. V kúpeľoch bola po 43-tí krát. Dáša je tu kvôli procedúram, pretože ma protézu na nohe. Je tu zároveň aj na dovolenke, pretože si tu oddýchne.

Today, Ie met an elderly woman in the spa. She was Czech, but she was born in Slovakia, in Trencin. She felt superb, because she was happy that she is in the spa again. Her name is Dasa Novakova. She’s here in the spa for the 43rd time. Dasa is here for the procedures, because she has a prosthesis in her leg. Dasa is also here for a holiday, because its relaxing.

 

Tim:

Tim

Toto je Tom. Je to divoká mačka, ktorá žije na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch. Má dva roky. Tom sa necíti dobre, pretože nedostáva veľa jedla. Behá po celom Kúpeľnom ostrove. Tom nebol na dovolenke, pretože ma rád svoj domov. Je čierno-bielo-šedý.

This is Tom. He is a wild cat which lives on spa island. He is 2 years old. Tom does not feel good because, he does not get that much food. He runs all over Spa Island. He did not go on holiday because he likes his home. He is black, white and grey.

 

Peter:

Peter

Toto je Erik, žije na Kúpeľnom ostrove. Erik je zlaatý bažant. Má päť rokov a nie je veľmi šťastný, pretože už vo veku jedného roka ho umiestnili do malej klietky. Narodil sa v bratislavskej Zoo, nemá rodičov, ale dostal dobrú opateru od personálu v zoologickej záhrade. Erik nebol ešte v živote na dovolenke.

This is Erik, he lives on Spa Island. Erik is a Golden Pheasant. Erik is five years old and he is not very happy because he got placed in a small cage at the age of only one year. He was born in a zoo in Bratislava with no parents but got well taken care of  by the zoo staff. Erik has not been on any holiday in his whole life.

Hlasovanie bolo ukončené. Najviac hlasov získala fotka, ktorú spravil Tim. Gratulujeme!

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972